LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Partly cloudy
-4°C
 
A A A

AS G4S Latvia eksperti iesaka vecākiem pārliecināties vai to bērni zina ārkārtas gadījumu numuru 112

Būtiski ar bērniem pārrunāt iespējamos riskus un rīcību apdraudējuma gadījumā
Garās Lieldienu brīvdienas, kas beidzot atnesīs arī siltu un pastāvīgu laiku, var būt sevišķi bīstamas, ņemot vērā, ka cilvēki un bērni daudz laika pavadīs ārā un arī pie dabas.
“Ar bērniem noteikti jāpārrunā arī it kā labi zināmi, tomēr bieži neievēroti drošības aspekti – ceļu satiksmes noteikumi, ņemot vērā, ka līdz ar siltā laika iestāšanos bērni sāk aktīvi pārvietoties ar velosipēdiem, skrituļslidām. Savukārt Lieldienu svinēšanas laikā, bieži nopietnas traumas tiek gūtas šūpojoties – neievērojot pietiekamu distanci, vai nokrītot no šūpolēm un tādejādi gūstot traumas”, skaidro Ilze Jermacāne, AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja.
Lai arī plūdi savu kulmināciju sasniedza pirms neilga laika, upēs ūdens līmenis joprojām ir augsts un upju tecējums ļoti straujš, tādēļ bērni šajās teritorijās īpaši uzmanīgi jāpieskata.

No kūlas ugunsgrēkiem biežāk cieš kaimiņi, nevis pats vaininieks
Neskatoties uz VUGD un atbildīgo dienestu pastāvīgu sabiedrības informēšanu, kā ikkatru gadu pavasaris atnācis ar kūlas dedzināšanas sērgu – jau ir reģistrēti pirmie ugunsgrēki, kur cietuši gan cilvēki, gan mājokļi.
Ilze Jermacāne: “Ar kūlas ugunsgrēkiem diemžēl ir tā, ka bieži vien cieš nevis vaininieks pats, bet viņa kaimiņu īpašumi. Tādēļ aicinam šajā periodā būt īpaši vērīgiem, ja redzat degošu kūlu, nekavējoties ziņot atbildīgajiem dienestiem, jo apdraudēto īpašumu saimnieks var nemaz nebūt mājās vai lietas kursā, ka kāds viņa īpašuma tuvumā rīkojas tik bezatbildīgi.
Īpašniekiem savukārt, aicinam nopietnāk izvērtēt savu mājokļu un citu ēku ugunsdrošības riskus, it īpaši, ja tie atrodas ārpus pilsētu teritorijās bez saimnieku pastāvīgas klātbūtnes. Ja uzstādīta ugunsdrošības signalizācija, tad, reaģējot dūmu detektoriem, ir lielāka iespējamība konstatēt ugunsgrēku laikus, un izglābt savu īpašumu un tajā mītošo cilvēku un mājdzīvnieku dzīvību”.

Uzziņai par G4S Latvia
AS G4S Latvia ir vadošā drošības risinājumu kompānija Latvijā, kas sniedz drošības pakalpojumus vairāk nekā 13 000 fiziskām un juridiskām personām, tostarp dažādu nozaru vadošajiem uzņēmumiem, kā arī klientiem valsts sektorā, izstrādājot individuālus drošības risinājumus un nodrošinot tehniskās un fiziskās apsardzes, kā arī montāžas un inkasācijas pakalpojumus. AS G4S Latvia ir TOP 10 lielākais privātais darba devējs valstī, nodarbinot vairāk nekā 1400 darbinieku.
G4S uzņēmums Latvijā ir pasaulē lielākās drošības risinājumu kompānijas G4S plc grupas uzņēmums Latvijā. Šobrīd G4S plc darbojas vairāk nekā 120 valstīs, nodarbināto skaitam pārsniedzot 625 000 cilvēku.
AS G4S Latvia ir viens no retajiem uzņēmumiem nozarē, kas saņēmis Industriālo drošības sertifikātu, Atzītās aizsardzības organizācijas Atbilstības sertifikātu un sertifikātu atbilstoši ISO 9001:2008 prasībām.