LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 20. maijs
Venta, Salvis, Selva
Ludza
Showers
11°C
 
A A A

“Artava” veiksmīgi debitē teātru festivālā Krievijā

No 5. Līdz 10. novembrim Piemaskavā, Krievijā noritēja XVI Maskavas reģiona jaunatnes skatuves daiļrades festivāls „Театральная завалинка”. Savu dalību festivālā bija pieteikuši 46 teatrālie kolektīvi. No tiem tika atlasīti 14 kolektīvi no Maskavas un Ļeņingradas apgabala, kā arī Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra teātris „Artava”.
Festivāla konkursa programmā bija pasaku, slavenu lugu, romānu un pat filmu inscenējumi. Teātris „Artava” žūrijas un skatītāju vērtējumam stādīja priekšā Rodiona Belecka lugu „Fanatki”. Izrādes režisors – Stass Astaševs, lomās – Olga Maksimova, Karīna Kalniša, Violetta Ditļa, Solvita Kuzņecova, Svetlana Rimša, Stass Astaševs, skaņu operators – Viktors Vibornijs, gaismu operatore – Ivita Kalverša. Ludzāniešu sniegums tika novērtēts augstu: „Artava” kļuva par I pakāpes diplomandu (14 kolektīvu konkurencē – piektie labākie). Violetta Ditļa atzīta par labāko otrā plāna aktrisi par Veras Garaņinas lomu.
Festivāla laikā notika meistarklases, teātru kolektīviem bija jāveic dažādi muzikālie un radošie uzdevumi, jāspēlē mini-futbols, kas arī tika vērtēts. Notika arī divi konkursi: aktiermākslā un daiļlasīšanā. Tajos Ludzas novadu pārstāvēja Karīna Kalniša, Viktors Vibornijs, Olga Maksimova. Jauniešus atbalstīja un futbola čempionāta laikā „Artavas” vārtus sargāja Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra direktore Eleonora Obrumāne. Teātra „Artava” aktieri piedalījās pasākumos, gūstot lielāko punktu skaitu. Rezultātā Ludzas novada jauniešu teātris atveda uz Latviju arī XVI Maskavas reģiona jaunatnes skatuves daiļrades festivāla „Театральная завалинка” ceļojošo balvu.

Svetlana Rimša, sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool