LV EN

Trešdiena, 2022. gada 07. decembris
Dzirkstīte, Anta, Antonija
Ludza
Mostly cloudy
-4°C
 
A A A

Arī šogad divi konkursa “MUMS PIEDER DEBESIS” uzvarētāji dosies uz ASV

Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” informē, ka konkurss skolēniem “Mums pieder debesis” būs arī šogad! Tāpat kā iepriekš, lai piedalītos konkursā un nokļūtu starptautiskajā kosmosa nometnē ASV, skolēniem jāsagatavo un jāiesniedz konkursa darbs, kas saistīts ar kosmosu.

Konkurss šogad noritēs jau trešo gadu pēc kārtas. Organizatori – Ventspils Augsto tehnoloģiju parks (VATP), kā katru gadu aicina visus aktīvos Latvijas skolēnus izmantot šo lielisko iespēju. Lai piedalītos konkursā, skolēniem nebūt nav jābūt izcilniekiem matemātikā vai fizikā. Proti, piedalīties var jebkurš! To atļauj arī konkursa formāts, aicinot veidot konkursa darbus jebkādā jomā. Konkursa darbs var būt pat dzejoļu krājums, glezna, skulptūra, dziesma vai deja. Protams, žūrija ar interesi lasa arī dažādus referātus un zinātniskos pētījumus.

Konkursa pieteikumi tiks gaidīti līdz 2.aprīlim. Tad tos izvērtēs žūrija, kuras balsojums noteikts divus uzvarētājus – puisi un meiteni, kuri vasarā dosies uz starptautisko kosmosa nometni jauniešiem Alabamā, ASV.

Jebkurš no četriem iepriekšējo gadu uzvarētājiem apliecinās, ka nometne ir neaizmirstams piedzīvojums. Pastaiga pa mēness virsmu, kosmosa kuģa palaišanas simulācijas, astronautu zemūdens apmācības un dažādu trenažieru izmēģināšana – tas ir aizraujoši jebkuram. Nenovērtējama ir iespēja uzlabot savas angļu valodas prasmes, kā arī satikt un sadraudzēties ar citiem jauniešiem no vairāk kā 20 pasaules valstīm.

Aicinām ikvienu Latvijas skolēnu piedalīties un ar konkursa darbu ne tikai atklāt savus talantus, bet uzvaras gadījumā izbaudīt, iespējams, labāko vasaras piedzīvojumu!

Visa informācija par konkursu, kā arī tā nolikums un pieteikuma anketa atrodama konkursa mājas lapā www.draugiem.lv/kmpd, kā arī VATP mājas lapā www.vatp.lv sadaļā Kosmoss/Mums pieder debesis!

Vairāk informācijas:
Ilze Eglāja
Ventspils Augsto tehnoloģiju parks
Tālr.: 26180733
E-pasts: ilze.eglaja@vatp.lv
Skype: ilze.krievina
www.vatp.lv
www.draugiem.lv/kmpd