LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Cloudy
-1°C
 
A A A

Arī Ludzas baznīcā skanēs eņģeļu taures

LogotipsgerbonisĒrģeles – sens, unikāls, viens no vecākajiem pasaules mūzikas instrumentiem, ar savu īpatnējo skanējumu un vēsturisko mantojumu. Tādas ir Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcas ērģeles. Nē, tādas būs, jo pašlaik tās ir ļoti sliktā gan vizuālā, gan tehniskā stāvoklī. Šī gada sākumā ērģeles baznīca pārņēma no Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrāles, kur daudzus gadus tās ar savu skanējumu priecēja rēzekniešus, bet jau kopš 2001.gada ir nespēlējamas. Instruments ir ļoti sens, tas tika izgatavotas Pēterpilī 1864.gadā un 1904.gadā pārvests uz Rēzekni.
2_fotoLudzas ērģeles ir vēsturiski ļoti nozīmīgs instruments un tā ievērojamā vecuma dēļ, tas ir arī nozīmīgs kultūras mantojums, tāpēc Ludzas katoļu draudze nolēma tās restaurēt. Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma „Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2015” atbalstīja Ludzas draudzes iesniegto projekta pieteikumu „Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcas ērģeļu restaurācija”. Darbi ir uzsākti, bet tas ir ļoti komplicēts darbs un finansiāli apjomīgs, tāpēc darbi tika sadalīti kārtās un šī projekta ietvaros tiks veikti galvenā manuāļa vējlāžu restaurācijas darbi.
Ludzas katoļu draudze cītīgi strādā un strādās, lai arī Ludzas katoļu baznīcu piepildītu ērģeļu burvīgās skaņas, parādot skanējuma daudzveidību, sirsnību, kas rada dvēselisku piepildījumu, lai katrs baznīcas apmeklētājs varētu izjust mūzikas un gara varenību.
Mēs kopā to varēsim izdarīt, jo jūs arī varat atbalstīt šos uzsāktos darbus un individuāli ziedot ērģeļu restaurācijai, sniedzot savu ieguldījumu, lai Ludzas baznīcā atskan eņģeļu taures!

Ludzas novada pašvaldības
Attīstības un nekustamā īpašuma nodaļas
projektu vadītāja Ilona Mekša

coloring.cool