LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 05. augusts
Osvalds, Arvils
Ludza
Mostly cloudy
14°C
 
A A A

Arī daudzbērnu ģimenēm, bāreņiem un krīzes skarto ģimeņu bērniem tiek dota iespēja vasarā lietderīgi pavadīt laiku

www.realspiedzivojums.lv_indiani (10)Vasara ir tas laiks, kad bērni un jaunieši izbauda brīvdienu priekus, silto laiku, dabu, peldēšanos, iegūst jaunus draugus dažādos pasākumos, utt. Bet ne vienmēr vasaras brīvdienas rada pozitīvu noskaņojumu un prieku arī vecākiem, ja šis brīvais laiks bērniem un jauniešiem netiek pilnvērtīgi un pareizi aizpildīts. Tostarp raizes bieži vien rada bērnu un jauniešu nepieskatīšana un nespēja palīdzēt, ja pieauguša cilvēka klātbūtne kādās bērnu izpriecās tomēr ir nepieciešama. Piemēram, šogad jau ir daudz nepilngadīgo slīkšanas gadījumu, u.c. bīstamas traumas. Nemaz nerunājot par to, ka bērni un jaunieši pilnā patvaļā sāk darīt to, kas viņu vecumam nav atbilstoši – dzert, smēķēt, lietot narkotikas, u.c.

Lai no tā izvairītos un bērni un jaunieši negrimtu bezdarbībā vai degradācijā, viņiem jāpiedāvā dažāda veida aktivitātes brīvā laika pavadīšanai atbilstoši katram vecuma posmam, interesēm un spējām. Un siltajā sezonā tiešām pastāv dažnežādākās iespējas kā bērnus un jauniešus nodarbināt, attīstot viņos spējas un iemaņas un veicinot izpratni par dzīvē svarīgām norisēm. Vispopulārākās aktivitāšu komplekss vasarā bērniem un jauniešiem ir nometnes!

Taču te saskaramies ar vēl kādu problēmu – lai bērnus un jauniešus brīvajā laikā aktīvi un radoši nodarbinātu, vecākiem ir jāspēj šīs aktivitātes finansēt, kas pārsvarā gadījumu nemaz nav tās lētākās. Un ko šādā gadījumā darīt daudzbērnu ģimenēm, bāreņiem un krīzes skartajām ģimenēm?

Variantu nav daudz, taču ir arī kāds, kas ir padomājis par lielisku iespēju šiem bērniem un jauniešiem… Biedrība „Reāls Piedzīvojums”, kas ir sabiedriskā labuma organizācija un aktīvi darbojas nu jau 3 gadus, savos rīkotajos pasākumos vienmēr atrod iespēju arī dažādu sociālo aprindu bērniem un jauniešiem līdzdarboties un iesaistīties. Piemēram, šā gada laikā biedrības aktivitātēs bez maksas jau ir piedalījušies 10 000 dalībnieku! Un šovasar „Reāls Piedzīvojums” piedāvā divas aizraujošas vasaras nometnes: 9.-13.jūlijā “Partizānu noslēpumi” un 5.-9.augustā “Indiāņu noslēpumi”. Biedrības rīkotās nometnes jau vēsturiski izceļas ar to, ka garantē neatkārtojamu piedzīvojumu komplektu, kurā iekļautas pašas aizraujošākās, interesantākās, prātu nodarbinošās nodarbes, kas ir saistošas vecumposmā no 8-17 gadiem. Un specifiskās, aizraujošu piedzīvojumu programmas, īpašās nometņu leģendas, kas vijās cauri katras nometnes norisēm, ir kā saldais ēdiens katram piedzīvojumu “gardēdim”. Nometnēs bērni un jaunieši iegūst daudz vērtīgas prasmes, jaunas zināšanas un iemaņas, atklājot sevī arī jaunas personas īpašības un spējas. Šī gada nometņu programmā iekļautas arī tādas aktivitātes kā peintbola kauja, lāzerlabirinti, milzu katapultu cīņa, loku šaušana, laivu braucieni, slepenā ziņojuma sūtīšana, šaušana ar milzu “kaķeni”, nestandarta alpīnisma apmācība, u.c.. Maznodrošinātajām un daudzbērnu ģimenēm šīm nometnēm vēl ir iespējams pieteikties par ļoti zemāk cenām pat bez maksas (skat. vairāk informāciju biedrības mājas lapā: www.realspiedzivojums.lv).

Kā biedrībai tas izdodas? Biedrība regulāri strādā pie projektiem un pie sponsoru (kas ir arī vietējās pašvaldības) piesaistes, kā rezultātā tiek iegūts līdzfinansējums bērnu un jauniešu pasākumu rīkošanai. Tostarp, biedrības darbā var iesaistīties brīvprātīgie jaunieši un gūt vērtīgu pieredzi arī savā brīvajā laikā.

Un tas strādā, par ko var pārliecināties pēc gūtajām atsauksmēm. Tā, piemēram, Kārlis no Saldus daudzbērnu ģimenes saka šādi: „Piedalījos „Reāls Piedzīvojums” nometnēs 2011. un 2012.gadā, un vēl arvien visas nometnes aktivitātes atceros tik spilgti, it kā nometne būtu bijusi pagājušajā nedēļā! Labprāt tur atgrieztos atkal un iesaku piedalīties gan saviem draugiem, gan savām māsām.”

coloring.cool