LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 05. augusts
Osvalds, Arvils
Ludza
Mostly cloudy
14°C
 
A A A

Ar lielu iedzīvotāju atsaucību aizvadīta Sirds veselības diena Ludzā

Lai vērstu uzmanību un izglītotu par sirds asinsvadu slimību riskiem ikviens Ludzas iedzīvotājs tika aicināts uz Sirds veselības dienu, kas norisinājās 24. septembrī Ludzas Tautas namā. 

Sirds veselības dienas ietvaros Latgales medicīnas centra speciālisti izmērīja visiem ieinteresētiem fizikālos parametrus – svaru, augumu, vidukļa apkārtmēru, noteica cukura līmeni asinīs, izmērīja asinsspiedienu un pulsu, ka arī katrs saņēma vērtīgus speciālistu ieteikumus un rekomendācijas sirds un asinsvadu slimību risku mazināšanai. Kopumā pasākums guva ļoti lielu atsaucību no iedzīvotāju puses un ikviens izmantoja iespēju noteikt savu glikozes līmeni asinīs, kā arī veikt asinsspiediena un pulsa mērījumus. Bez mērījumiem un konsultācijām pasākuma laikā arī tika pasniegti informatīvie materiāli par sirds un asinsvadu slimībām un to profilaksi, asinsspiediena mērījumu dienasgrāmatas un bezmaksas glikometri. Apkopojot mērījumus tika secināts, ka lielai daļai iedzīvotāju ir paaugstināts asinsspiediens. Šādos gadījumos dalībniekiem tika norādīts doties pie sava ģimenes ārsta, lai veiktu papildus pārbaudes. Latgales medicīnas centrs vēlas izteikt lielu pateicību par veiksmīgu sadarbību Ludzas pilsētas pašvaldībai!

Šādas profilaktiskas riska pārbaudes ir nepieciešamas, un dažos gadījumos tās pat spēj kādam savlaicīgi atklāt slimību un paver iespēju savlaicīgi to sākt ārstēt. Latgales medicīnas centrs visiem novēl stipru veselību! Mīliet un sargājiet sevi!

Svetlana Losane,

SIA “Latgales medicīnas centra” valdes locekle

Projekts “Sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Ludzas novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/024) norisinās darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

coloring.cool