LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 02. augusts
Stefans, Normunds
Ludza
Cloudy
16°C
 
A A A

Ar latgaliskās kultūras aktualitātēm jūnijā iespējams iepazīties apkopotā veidā video formātā

Pieteikšanās skolotāju vasaras kursiem “Vosoruošona”, folkloras kopai “Upīte” jaus videoklips, pieejamas bezmaksas latgaliešu rakstu valodas konsultācijas, Rogovkā nosvinēta Pīterdīna un citas ziņas izskan “Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv” veidotajā video raidījumā “Kulturys viests”, apkopojot jūnija aktualitātes latgaliskajā kultūrā.

Jūnija sākumā portāls lakuga.lv uzsāka video raidījuma “Kulturys viests” publicēšanu, lai popularizētu un veicinātu informētību par latgaliskās kultūras procesiem un notikumiem. Katrā raidījumā īsumā tiek izstāstīts par aktuālāko iepriekšējā mēnesī. Ziņu raidījuma vadītājs – Dāvis Suharevskis, kurš plašāku atpazīstamību ieguvis kā Viestura Kairiša filmas “Piļsāta pi upis” galvenās – Anša – lomas atveidotājs. Par lomu aktieris saņēmis arī Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps 2020” nominācijā “Labākais aktierdarbs pirmā plāna lomā”.

Jaunākajā raidījumā “Kulturys viests” par šādām aktualitātēm jūnijā:

  • notiks skolotāju latgaliešu valodas un kultūrvēstures vasaras kursi “Vosoruošona”; nūtiks školuotuoju vosorys kursi “Vosoruošona”;
  • Satversmes tiesas lēmums par Varakļānu novada iekļaušanu Rēzeknes novadā un pieņemts latviešu vēsturisko zemju likums;
  • Rogovkā nosvinēta Pīterdīna ar Jauno literātu konkursu un grupas “PusKapļi” debijas koncertu;  
  • izdota noslēdzošā grāmata par sakrālās arhitektūras un mākslas mantojumu Latgalē;  
  • folkloras kopai “Upīte” videoklips dziesmai “Gar upes molu staigoju”;
  • jaunas dziesmas grupai “Muosys” un apvienībai “Ausmeņa Records”;
  • izdots 26. literatūras almanahs “Olūts”;
  • piedāvā bezmaksas palīdzību latgaliešu rakstu valodas pareizrakstībā;
  • pie klausītājiem atgriezies latgaliešu literatūrai veltītais raidieraksts “Puslopys”;  
  • aicina piedalīties Latgales apceļošanas akcijā.

Video formāta ziņas tiek gatavotas reizi mēnesī un tās pieejamas gan pašā portālā lakuga.lv, gan tā profilos sociālajos tīklos YouTubeFacebookInstagramTikTok un Twitter.

Kultūras ziņas video formātā ir projekta “Latgaliskā kultūrtelpa: problēmas, analīze, atspoguļojums portālā lakuga.lv” daļa. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, bet par raidījuma saturu atbild latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv. Šobrīd skaidrs, ka būs iespējami seši kultūras ziņu raidījumi, bet portāls meklēs iespējas, lai šāda formāta ziņas būtu iespējams veidot arī turpmāk.

Portāla lakuga.lv komanda pateicas par atsaucību un atbalstu pirmo kultūras ziņu veidošanā raidījuma vadītājam Dāvim Suharevskim, video operatoram un montāžas režisoram Sergejam Čakānam, grafiku veidotājam Krišjānim Pleiko (Upes kinostudija) un Ivo Grigalim no grupas “Latgalīšu Reps”.

Latgalisko kultūras ziņu pirmais raidījums noskatāms te:

Edeite Husare
Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv
[email protected]
29509672
http://lakuga.lv

coloring.cool