LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Ar īpašu spēli skolās izglītos un veicinās atkritumu šķirošanu

Tetra Pak oktobri un novembri Baltijā pasludina par Zaļo rudeni
Sākot no šī gada oktobra, Tetra Pak uzsākusi interaktīvo Tetra Pak sulu paku spēli www.istasula.lv, kurā aicinātas piedalīties visas Latvijas skolas.
Tetra Pak sulu paku spēles mērķis ir izglītot sabiedrību un veicināt atkritumu šķirošanu skolās. Tetra Pak sulu paku spēle norisināsies līdz 2011.gada 11.decembrim, un tās laikā klašu komandām būs uzdevums – sacensties savā starpā, sakrājot pēc iespējas vairāk sulu, nektāru un sulu dzērienu Tetra Pak iepakojumus.
Interaktīvā sulu paku krāšanas spēle ir viena no aktivitātēm, kas tiks īstenota Tetra Pak projekta Zaļais rudens ietvaros, un tajā aicinātas piedalīties visas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skolas.
Tetra Pak sulu paku spēles noslēgumā skolās sakrātie iepakojumi tiks nodoti otrreizējai pārstrādei “Līgatnes Papīrfabrikā”.
Par Tetra Pak sulu paku spēli
Projekta Zaļais rudens norises laikā oktobrī un novembrī sabiedrībā kopumā tiks veicināta Tetra Pak sulu iepakojumu šķirošana, kā arī pievērsta uzmanība tam, ka sulu, nektāru un sulu dzērienu pakas ir jānodod otrreizējai pārstrādei – gluži tāpat kā stikla, PET un cita materiāla atkritumi.
Visas Baltijas valstu skolas ir aicinātas piedalīties interaktīvajā Tetra Pak sulu paku spēlē, kas izglītos bērnus par atkritumu šķirošanu, kā arī veicinās to.
Līga Martinsone, Tetra Pak pārstāve vides jautājumos Baltijā: “Tetra Pak sulu paku spēle ir unikāls projekts visās Baltijas valstīs, kura mērķis ir izglītot un veicināt sulu kartona iepakojuma šķirošanu, iesaistot skolas interaktīvā sulu paku krāšanas spēlē. Tā Latvijas skolu klase, kas sakrās un www.istasula.lv reģistrēs visvairāk tukšos Tetra Pak sulu iepakojumus, galvenajā balvā iegūs privātu grupas Musiqq koncertu.”
Atkritumu šķirošanai jākļūst par tikpat pašsaprotamu rīcību kā, piemēram, zobu tīrīšana un luksofora gaismu ievērošana, turklāt šis ieradums jāieaudzina jau bērnībā.
Tetra Pak iepakojumu pārstrāde
Lielāko Tetra Pak iepakojuma daļu veido kartons (vairāk nekā 70%), kas savienots ar polietilēnu un alumīnija foliju, lai padarītu to funkcionālu un drošu šķidrumu uzglabāšanai.
Projekta Zaļais rudens laikā sabiedrība un visas Latvijas skolas tiek aicinātas šķirot izlietotos Tetra Pak iepakojumus, piedaloties skolu kampaņā – Tetra Pak sulu paku spēle.
Iepakojuma pārstrādes procesā kartons tiek atdalīts no polietilēna un alumīnija. Attiecīgi no kartona “Līgatnes papīrfabrika” ražo izturīgu materiālu, kas tiek izmantots dažādu produktu, piemēram, papīra maisu ražošanai.
Organizatori aicina visas Latvijas skolas piedalīties Tetra Pak sulu paku spēlē: reģistrēt klašu komandas www.istasula.lv un sacensties par galveno balvu – privāto grupas Musiqq koncertu.