LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Partly cloudy
-1°C
 
A A A

Apvienotajā civilās aizsardzības komisijas sanāksmē

Š. g. 21. februāra Ludzas novada, Ciblas novada, Kārsavas novada un Zilupes novada apvienotās civilās aizsardzības komisijas sanāksmes darba kārtībā jautājums par pavasara plūdu iespējamību un darbību ārkārtas situācijā.

Vispirms tika apstiprinātas izmaiņas Ludzas novada, Ciblas novada, Kārsavas novada un Zilupes novada apvienotās civilās aizsardzības komisijas sastāvā. Sakarā ar to, ka Ivars Jurčs, kas līdz šim darbojās apvienotās civilās aizsardzības komisijā, ir devies pensijā, VUGD darbam komisijā norīko kapteini Māri Mačuļski, Latgales reģiona brigādes Ludzas daļas inspektoru.

Novadu vadītāji sniedza informāciju par savas pašvaldības gatavošanos pavasara plūdiem, ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi. Visur ir apzināti tehniskie līdzekļi, kas ir dienestu rīcībā, cilvēku resursi, applūdes zonas novados.Ludzas novada domes priekšsēdētāja A. Gendele informēja par veiktajiem darbiem caurteku tīrīšanā, ezeru krastu sakārtošanā, par to, ka ir apzinātas vietas, kur ir piemēroti apstākļi cilvēku izmitināšanai plūdu gadījumā. Tā ir Ludzas novada sporta skola, tehnikas novietošanai SIA “Ludzas apsaimniekotājs” un Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes teritorija.

Pagaidām novada vadības un dienestu rīcībā prognozes par plūdiem nav, plūdi varētu būt marta sākumā.Arī Ciblas novada domes priekšsēdētājs J.Dombrovskis tzīmēja, ka šogad ārkārtas situācija Ciblas novadā nav paredzama

M.Mačuļskis informēja par Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta gatavību plūdiem un pasākumu plānu plūdu gadījumā. VUGD lūdz arī pašvaldību vadītājus apkopot informāciju par pašvaldību rīcībā esošiem motorsūkņiem.

Jānis Novakšānovs, A/S “Latgales enerģētika” pārvaldnieks, informēja par Lielā Ludzas ezera ūdens basiena līmeņa regulāciju, ūdens novadīšanu, upju gultņu tīrīšanu, Felicianovas HES un Kubulovas HES darbību, veiktajiem darbiem un Rēzeknes novada pašvaldības pieredzi. Bažas varētu būt par Kubulovas HES darbību, kas veic Ludzas upes basiena ūdens līmeņa regulāciju, taču šajā jautājumā tika norādīts uz nepilnībām likumdošanas aktos, kas skar upju gultņu tīrīšanu, kā arī zemesgrāmatās nav noteikti apgrūtinājumi šim objektam.

Nākamajā komisijas sēdē tika lemts uzklausīt Latvijas Lauku atbalsta dienesta un SIA “Agromeliorators” speciālistus.

Voldemārs Čigāns, Zemessardzes 32.kājnieku bataljona komandieris, un Arvīds Liepiņš, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes priekšnieks apstiprināja dienestu gatavību sadarbības iespējām, tehnikas izmantošanu, kā arī sniegt palīdzību ārkārtas situācijas gadījumā (cilvēku evakuācija, īpašumu apsardze).