LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis
Ludza
Mostly cloudy
3°C
 
A A A

Aptaujā par ezeriem piedalījās gandrīz 500 iedzīvotāju

Līdz 20. septembrim tika veikta aptauja, lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par to, vai Ludzas novada pašvaldībai ir jāierosina Saeimai veikt grozījumus likumdošanā attiecībā uz Ludzas novada teritorijā esošajiem privātajiem ezeriem – Mazo Kurmas ezeru, Lielo Kurmas ezeru un Dukānu ezeru.

Pašlaik minētie ezeri ir privātie ezeri, kuros zvejas tiesības pieder valstij. Aptaujas rezultātā pašvaldība vēlējās uzzināt iedzīvotāju viedokli par to, vai šajos ezeros arī turpmāk zvejas tiesības būtu jāsaglabā valstij, vai lietderīgāk būtu zvejas tiesības pilnībā atdot ezeru īpašniekiem.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Maslovskis informē, ka aptaujā piedalījās 488 personas. 98% ir par to, lai turpmāk zvejas tiesības šajos trīs ezeros piederētu valstij, un 2% aptaujas dalībnieku ir par to, lai turpmāk zvejas tiesības tiktu nodotas ūdeņu īpašniekiem.

Ludzas novada pašvaldība apkopoja aptaujas rezultātus un vērsās Zemkopības ministrijā ar lūgumu izvērtēt minēto ezeru īpašnieku ierosinājumu par nepieciešamību veikt grozījumus Civillikuma II pielikumā, izņemot no tā Mazo Kurmas ezeru, Lielo Kurmas ezeru un Dukānu ezeru.

Gaidīsim ministrijas speciālistu vērtējumu.

Ērika Bondarenko, sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool