LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
9°C
 
A A A

Apjomīgā projektā Ludzā tiks pārbūvētas trīs ielas

Šī gada 17. februārī Ludzas novada pašvaldība parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par apjomīga ES fonda projekta “Infrastruktūras attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai Ludzas, Kārsavas un Ciblas novados”īstenošanu.

Tas ir pirmais tik apjomīgais sadarbības projekts, ko Ludzas novada pašvaldība īstenos sadarbībā Kārsavas un Ciblas novada pašvaldību, un SIA “Latgales dārzeņu loģistika”.

Projekta kopējais finansējums pārsniedz 3,3 miljonus eiro, no tiem vairāk kā 2,6 miljonus ieguldīs Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), ap 130 tūkstošus eiro – valsts.

Ludzas novadā plānots pārbūvēt Latgales šķērsielu, Odu ielu un A. Jurdža ielas posmu. Šim nolūkam projektā plānoti ap 1,9 miljoni eiro, tajā skaitā no ERAF – 1 513 536 eiro, valsts budžeta dotācija 80 128,38 eiro, Ludzas novada pašvaldības līdzfinansējums 260 217 eiro.

Darbs pie tā izstrādes ritēja kopš 2015. gada, kad Ludzas, Ciblas un Kārsavas pašvaldības Attīstības nodaļu speciālisti plānoja aktivitātes, kādas būtu iespējams īstenot, piesaistot ERAF un valsts finansējumu, ar mērķi veicināt uzņēmējdarbību. Projektu izstrādes gaitā tika rīkotas tikšanās ar uzņēmējiem, lauksaimniekiem un pašvaldību speciālistiem. Projektā būtiska ir uzņēmēju ieinteresētība, viņu gatavība attīstīt savu biznesu teritorijās, uz kurām tiks pārbūvēti ceļi un cita infrastruktūra.

Tuvākajā laikā noslēgsies iepirkumu procedūras būvdarbu veikšanai un būvuzraudzības pakalpojumu nodrošināšanai Ludzas pilsētas ielās.

Plānots, ka projekts tiks īstenots 23 mēnešu laikā.

Ludzas novada pašvaldība arī turpmāk informēs par šī projekta īstenošanas gaitu.

Plašāka informācija – www.ludza sadaļā “Projekti” > Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekti

* Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 5.6.2. specifiskā atbalsta mērķa “Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” projekts ‘Infrastruktūras attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai Ludzas, Kārsavas un Ciblas novados”.  Sadarbības projekts, iesniedzējs Ludzas novada pašvaldība. Kopējais projekta finansējums 3 300 972.53 EUR, t.sk. attiecināmās izmaksas 3 227 721.74 EUR apmērā, ERAF – 2 635 593.48 EUR, valsts budžeta dotācija 129 051.98 EUR.

coloring.cool