Pašvaldība
Apbalvoti gada uzņēmēji

Par tradīciju ir kļuvusi Ludzas novada uzņēmēju apbalvošana, un 2020. gads nav izņēmums, neskatoties uz Covid-19 radītajiem izaicinājumiem, konkurss notika. Ņemot vērā Covid-19 ierobežojumus konkursa uzvarētāji 12 nominācijās tika apsveikti individuāli 19. maijā.

Konkursa mērķis ir apzināt un godināt Ludzas novada uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā, veicina Ludzas novada uzņēmēju atpazīstamību, plašsaziņas līdzekļos popularizējot labas uzņēmējdarbības prakses piemērus Ludzas novadā. Ludzas novada uzņēmējiem bija iespēja iegūt kādu no 12 nominācijām. 10 nominācijas tika izvēlētas pēc Ludzas iedzīvotāju balsojuma, kas bija pieejams Ludzas novada mājaslapā, bet uzvarētāji nominācijās “Lielākais nodokļu maksātājs” un “Lielākais darba devējs” tika noteikti pēc Valsts ieņēmu dienesta sniegtajiem datiem.

Konkursa rezultātu pasludināšana un balvu pasniegšana ir gaidīts pasākums, taču sakarā ar epidemioloģisko situāciju valstī, tas nevarēja notikt, kā plānots – svinīgi Tautas namā. Tāpēc 19. maijā Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs un uzņēmējdarbības koordinators Jānis Romancāns devās pie nominantiem individuāli, pasniedzot goda rakstu un apsveicot personīgi katru.

• Uzvarētājs nominācijā “Lielākais nodokļu maksātājs” – SIA “Ariols” – saņēma atzinību par aktīvu, godprātīgu darbību un nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības vides attīstība Ludzas novadā.
  • Uzvarētājs nominācijā “Lielākais darba devējs” – SIA “Ludzas maiznīca” – saņēma atzinību par aktīvu, godprātīgu darbību un nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības vides attīstībā Ludzas novadā.
  • Uzvarētājs nominācijā “Gada bioloģiskais ražotājs” – Raivis Sjakste Nirzas pagastā nodarbojas ar lopkopību – saņēma atzinību par aktīvu, godprātīgu darbību un nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības vides attīstība Ludzas novadā.
  • Uzvarētājs nominācijā “Gada mājražotājs” – SIA “JOL”, Ludmila Privalova – saņēma atzinību par aktīvu, godprātīgu darbību un nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības vides attīstība Ludzas novadā.
  • Uzvarētājs nominācijā “Gada amatnieks” – SIA “IK SANITA L” – saņēma atzinību par aktīvu, godprātīgu darbību un nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības vides attīstība Ludzas novadā.
  • Uzvarētājs nominācijā “Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs” – Viesu māja “Vīksnas” Irēna Brile – saņēma atzinību par aktīvu, godprātīgu darbību un nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības vides attīstība Ludzas novadā.
  • Uzvarētājs nominācijā “Gada lauksaimnieks graudkopībā/lopkopībā” – zemnieku saimniecība “Borovije” (graudkopība), Aleksandrs Sovāns – saņēma atzinību par aktīvu, godprātīgu darbību un nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības vides attīstība Ludzas novadā.
  • Uzvarētājs nominācijā “Gada jaunais komersants” – Pizza “Villaggio”, Diāna Stajanova – saņēma atzinību par aktīvu, godprātīgu darbību un nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības vides attīstība Ludzas novadā.
  • Uzvarētājs nominācijā “Skolēnu mācību uzņēmums” – Skolēnu mācību uzņēmums “Putnubūda” – saņēma atzinību par aktīvu, godprātīgu darbību un nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības vides attīstība Ludzas novadā.
  • Uzvarētājs nominācijā “Skolēnu mācību uzņēmums” – “SoDaLiNa” – saņēma atzinību par aktīvu, godprātīgu darbību un nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības vides attīstība Ludzas novadā.
  • Uzvarētājs nominācijā “Gada pakalpojumu sniedzējs” – Marina Tereško – saņēma atzinību par aktīvu, godprātīgu darbību un nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības vides attīstība Ludzas novadā.
  • Uzvarētājs nominācijā “Gada tirgotājs” – SIA “ALISA”, Marina Bunčikova – saņēma atzinību par aktīvu, godprātīgu darbību un nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības vides attīstība Ludzas novadā.

Diemžēl pasākums, kas dažādu nozaru pārstāvjiem parasti radīja iespējas svinīgā un neformālā gaisotnē satikties, iepazīties un dibināt jaunus savstarpējus kontaktus izpalika.

Raksta autors: Atis Austris Kalvītis

Informācijas avots: Laikraksts “Ludzas Zeme”