LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 31. jūlijs
Ruta, Rūta, Sigita, Angelika
Ludza
Mostly clear
22°C
 
A A A

Amatiermākslas festivālā „Isnauda” izpilda 18. gadsimta dejas

24. janvārī Maltas kultūras namā amatiermākslas festivālā „Dažādie estrādes žanri, skatuve un es” satikās Rēzeknes un Ludzas novada pašdarbnieki.

DSC04174Maltas Kultūras nama vadītāja Elīna Prusaka saka tā: Estrādes mākslinieka būtība ir katru sniegumu izlaist caur dvēseli. Dziedātāji melodiju un dziesmu ielaiž savā sirdī, sevī kaut ko izmainot un sniedzot to tālāk skatītājiem, tādā veidā palīdzot arī viņiem kaut ko sevī mainīt. Deja savukārt noņem nogurumu un pozitīvi uzlādē nākamajai dienai, kā arī ir labs sporta veids.

DSC04151Tradicionālajā festivālā šogad dominēja deja – dažādu laiku, stilu un noskaņas. Skatītājus priecēja Feimaņu jauniešu ritma deju grupai „Ilgrozītes” un austrumu deju grupa „Fazira”, Maltas Bērnu un jauniešu deju grupa, Maltas Kultūras nama deju kopa „Rutuļi” un līnijdeju grupa „Pieneņpūka”, kā arī mūsu Isnaudas Tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs. Skatītāji ar sajūsmu un ovācijām uzņēma „Isnaudas” dejotājus, kas izpildīja 18. gadsimta dejas stilizētos senlaiku tērpos. Tērpus darināja kolektīva dejotāja Ruta Zviedre.

DSC04129Pasākumu kuplināja Maltas sieviešu koris „Madariņa” un jauniešu ansamblis „Salvija”. Ar paša rakstītajās liriskām rindām uzstājās vietējais dzejnieks Edgars Stepiņš.

Amatiermākslas festivāls izdevās dzirkstošs un daudzveidīgs.

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

coloring.cool