LV RU EN

Trešdiena, 2022. gada 25. maijs
Junora, Anšlavs
Ludza
Mostly cloudy
20°C
 
A A A

Akcija “Zalta rūku ceļš” sākusies un aicina apceļot Latgali!

Jau ceturto gadu ceļotāji no Latvijas un citām zemēm tiek aicināti iepazīt Latgales reģionu Latvijas austrumu pusē caur tautas amatu tradīcijām. Akcija “Zalta rūku ceļš” tika aizsākta pirms četriem gadiem ar Latgales reģiona attīstības aģentūras Latgales Kultūras programmas un Latvijas Kultūrkapitāla atbalstu projektam ” Apceļo Latgali caur amatu darbnīcām”. Akcijas laikā Latvijas un ārzemju tūristiem tiek dota iespēja iepazīt Latgali, izzinot amatu prasmes un tradīcijas, līdzdarbojoties gandrīz 50 dažādās amatnieku darbnīcās, kas atrodas dažādās Latgales vietās.

Ceļotāji tiek aicināti ar Amatnieku karti un akcijas pasīti rokās apciemot pēc izvēles vismaz 5 meistarus un gūt pirmās iemaņas kādam arodam. Akcijas sākums Līvānos Latgales mākslas un amatniecības centrā Domes ielā 1, kur varēs dabūt kartes un pases, un beigas -Ludzas amatnieku centrā, Tālavijas ielā 27a, kur pēc vismaz 5 meistaru ierakstiem varēs dabūt sertifikātu latgaliski par iemaņu apgūšanu un ielūgumu uz noslēguma pasākumu. Akcija ir sākusies kā citugad 15.maijā un noslēgsies 15. oktobrī, noslēguma pasākumā kā allaž tiks apbalvoti čaklākie ceļotāji un sumināti meistari.

Pirmo reizi Lielais Latgaļu tirgus tika organizēts akcijas “Zalta rūku ceļš” ietvaros pagājušā gadā, šogad tas notiks Ludzā, Ludzas pilskalnā 19.-20. jūnijā, kur kopā sanāks Latgales meistari un saimnieki.


Aicinām Jūs aktīvi iesaistīties mūsu akcijas “Zalta rūku ceļš”
pasākumos un tādējādi paust savu piederību lielajai latviešu ciltij un teikt savu zemi un tradīcijas!

Tuvāka informācija par akciju :

mājas lapā- http://www.latgalesamatnieki.lv/

Līvānu Latgales Mākslas un Amatniecības centrā –

Tālr.: 65381855, Mob. tālr.: 28603333 Fakss: 65381857; [email protected];

Ludzas amatnieku centrs, Ludzā, Tālavijas 27a
Tālr.: mob. tālr.: 29467925 Līga ,29123749 Ēriks ;

coloring.cool