LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Cloudy
-2°C
 
A A A

Aicinām uz zobu higiēnu Ludzas poliklīnikā

Profesionālu zobu tīrīšanu, kas ietver zobakmeņa profilaksi, kā arī pulēšanu, varat veikt Ludzas poliklīnikā.

Zobu higiēniste Krtistīne Lempa pieņem katru dienu no pl. 9:00 -18:00, izņemot pirmdienu.
Iepriekš ir jāpierakstās, tālr. 26366200

Zobu higiēna visam mutes dobumam (zobakmens noņemšana ar ultraskaņas skeileri, zobu pulēšana + flora aplikācija) maksās Ls 15,00

Higiēnista apmeklēšana un profesionālā zobu tīrīšana, kas ietver zobakmeņa profilaksi, kā arī balināšana, ir nepieciešamas gandrīz visiem. Pat ja Jūs regulāri un rūpīgi tīrāt zobus, izmantojot pašas modernākās zobu sukas un pastas. Šī procedūra jāveic ik pusgadu vai gadu, atkarībā no Jūsu īpatnībām un akmens veidošanas intensivitātes.

Ļoti bieži visas mutes dobuma problēmas sākas ar nepietiekamu higiēnu. Vesels mutes dobums pozitīvi ietekmē uz dzīves kvalitāti, uztur kopējo veselības stāvokli. Galvenais profilaktiskais līdzeklis cīņā ar zobu sāpēm un periodontītu – mutes dobuma profesionāla higiēna.

Zobu higiēnu ieteicams veikt pirms zobu labošanas, jo nereti pēc zobakmens noņemšanas atklājas jauni caurumi zobos. Higiēnas mērķis ir motivēt cilvēkus rūpēties, pie tam pareizi rūpēties par savu mutes dobumu. Higiēnas procesa laikā cilvēku iepazīstina kā pareizi jākopj zobi, kā jālieto zobu diegs

Zobu higiēna nepieciešama reizi pusgadā, ja zobakmens veidojas ļoti ātri, tad reizi trijos mēnešos. Higiēnas procesa laikā tiek noņemts mīkstais aplikums, zobakmens, uzlikta fluora aplikācija. Procedūra ilgst stundu. Tā ir mazsāpīga.Ja zobakmens ir daudz, tad pie higiēnista jānāk kādas trīs reizes pēc kārtas.

Sākumā noņem mīksto aplikumu un virssmaganu zobakmeni, to veic ar ultraskaņu. Lai noņemtu zemssmaganu zobakmeni, jādarbojas ar rokas instrumentiem, tad šis process nedaudz sāp. Pēc tam zobus nopulē ar abrazīvu pastu, izdiego un liek fluora aplikāciju uz 3 minūtēm. Pēc procedūras stundu nedrīks ēst, dzert un smēķēt.

Zobu higiēna nepieciešama, lai noņemtu virssmaganu un zemsmaganu zobakmeni, kas kairina apkrātējos zoba audu un smaganu. Neveicot higiēnu mēs varam ātrāk pazaudēt zobus. Zobi pēc higiēnas paliek baltāki. Izmanto abrazīvas zobu pastas, profesionālās, kuras var nopirkt zobārstniecības veikalos. Tās ir paredzētas tikai lietošanai zobārstniecības kabinetā un ārsta uzraudzībā.

Pēc higiēnas var būt jutīgi zobi un smaganas, tāpēc iesaka mutes dobumu pāris dienas paskalot ar kumelītēm.