LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 04. augusts
Romāns, Romualds, Romualda
Ludza
Partly sunny
17°C
 
A A A

Aicinām skatīt izstādi!

Šonedēļ Ludzas novada pašvaldības ēkā izstādīta J. Soikāna Ludzas mākslas skolas audzēkņu darbu kolekcija – izstāde “TEI, KAS atdzymst LATGALEI”. Tajā ir ilustrētas teikas par Latgali.

Teikas ir daļa no tautas nemateriālā kultūras mantojuma, kas nodota no paaudzes uz paaudzi. Teikas ir viens no plašākajiem un nozīmīgākajiem vēsturiskajiem folkloras žanriem. Lielai daļai teiku ir senas saknes un sarežģīta vēsture. Tās izaugušas no sava laika cilvēku tieksmes un praktiskas nepieciešamības uzzināt, izprast un arī izskaidrot apkārtējās pasaules norisi, rast atbildes uz neskaitāmiem neizprotamiem jautājumiem, kas ar tām saistās. Izziņas tieksme ir teikām raksturīga iezīme, iegūtās atziņas te ir apvītas ar tautas iztēli. Var teikt, ka teikas ir pasaules vēsturiskās attīstības atspoguļojums.

Darbu kolekcija – izstāde “TEI, KAS atdzymst LATGALEI” tapusi ar Ludzas novada pašvaldības atbalstu, realizējot Ludzas novada mazo kultūras projektu.

Aicinām skatīt, kā mūsu skolas audzēkņi ilustrējuši no paaudzes uz paaudzi nākušas teikas par Latgali!

J. Soikāna Ludzas mākslas skolas direktora p.i. Ināra Mikažāne

coloring.cool