LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-19°C
 
A A A

Aicinām piedalīties vienotā velobraucienā

1044999_328481643953177_1851251544_n27. septembrī visā Latvijā notiks “Olimpiskā diena 2013”, veltīta Starptautiskās Olimpiskās komitejas dzimšanas dienai. “Šogad pasākuma devīze Latvijā ir “Esam sportiska ģimene”. Ģimene ir tā, kas katram palīdz atrast pareizo ceļu ne tikai sportā, bet arī mācībās un dzīvē,” tā uzsver LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. “Ģimene ir tā, kas ierosina un motivē ar savu personisko piemēru nepagurt un neatslābt vājuma brīžos, līdzi just un priecāties par kārtējo sasniegumu. Sports nenozīmē tikai ambiciozu mērķu izvirzīšanu un to sasniegšanu Olimpiskajās spēlēs. Sports – tas ir kopā būšana un kopā jušana”.

Dalību 2013.gada “Olimpiskās dienas” pasākumos ir pieteikušas 83 norises vietas, kas kopā pulcēs vairāk nekā 87 000 dalībnieku. Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2013” norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Ludzas novadā “Olimpiskās dienas 2013” centrālais pasākums būs vienotais velobrauciens. Ludzas novada pašvaldība aicina visus novada iedzīvotājus piedalīties šajā sportiskajā pasākumā. Sacensības sāksies Ludzas pilsētas stadionā „Vārpa” 27. septembrī plkst. 17:30. Kopējais velobrauciens notiks pa Ludzas pilsētas ielām, maršruta garums – aptuveni 10 km.

Ludzas novada iedzīvotāju vienotā velobrauciena “Olimpiskās dienas 2013” pasākuma ietvaros nolikums

Velobrauciena maršruta karte

Zināšanai:

• “Olimpiskā diena” ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

• LOK “Olimpisko dienu” rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīvesveidam un godīgas spēles principiem sportā.

• Ar katru gadu minētie sporta svētki kļūst populārāki. Sākot ar 2008.gadu “Olimpiskās dienas” dalībniekiem, paralēli sporta aktivitātēm, ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

• “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu (118.gadadiena). LOK šim aicinājumam pievienojās 1992.gadā.

Kā katru gadu Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās Olimpiskās komitejas organizēt „Olimpisko dienu”, popularizējot Olimpisko kustību, kuras pamatā ir nezūdošas Olimpiskās vērtības – draudzība, cieņa un izcilība.

coloring.cool