LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Mostly cloudy
8°C
 
A A A

Aicinām piedalīties Gaismas gājienā

s_rimsa_laapu_gajiens_11112014-5Ik gadu 11. novembrī, Lāčplēša dienā, visā Latvijā tiek iedegtas neskaitāmas sveces, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.    

Laiks no Latvijas Republikas proklamēšanas dienas līdz 1919. gada 11. novembrim bija viens no sarežģītākajiem Latvijas vēsturē, kad tika izcīnītas vairākas kaujas, cenšoties iegūt valsts neatkarību. Joprojām kā galvenie Latvijas valsts armijas uzvaras iemesli tiek minēti latviešu karavīru drosme un varonīgums.

Ludzā par skaistu tradīciju kļūst notikums, kad Lāčplēša dienā – 11. novembrī kopā ar jaunsargiem un viņu instruktoru Ivaru Novožilovu, skolu jaunatni, pilsētas iedzīvotājiem Gaismas gājienā apliecinām, ka mēs lepojamies ar latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kuri piedalījās Latvijas brīvības cīņās un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu.  

Lāpu gājiens sāksies plkst. 17:00 pie Ludzas pilsētas ģimnāzijas, tas virzīsies pa Blaumaņa, Skolas, Kr. Barona, Rekaševa, Raiņa un Stacijas ielu. Lāpu gājiens noslēgsies pilsētas laukumā ar svinīgo brīdi “Ar gaismu sirdī”.

Nāciet ar gaismiņu rokās, kā apliecinājumu, ka mums ir dārga piemiņa.

Ludzas Tautas nama direktore Valentīna Razumovska

Svetlanas Rimšas foto

coloring.cool