LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 31. jūlijs
Ruta, Rūta, Sigita, Angelika
Ludza
Mostly sunny
23°C
 
A A A

Aicinām piedalīties digitālās bibliotēkas projektā Zudusī Latvija

Objektu atlasē vadāmies pēc vairākiem kritērijiem. Iekļaujam projekta saturā objektus, kuri ir sagrauti un izpostīti – šobrīd nav apskatāms dabā. Vēlamies parādīt arī tos objektus, kuri gadu gaitā radikāli izmainījušies, tie daļēji sagruvuši vai tiem ir notikušas pārbūves – veikti uzlabojumi to konstrukcijā, kuri objektus attālina no to oriģinālā izskata. Blakus vēsturiskai fotogrāfijai un atklātnei parādīsim arī objekta šodienas fotogrāfiju.

Projekta saturu veido Latvijas Nacionālās bibliotēkas partneri – dažādas institūcijas un arī privātas personas, kolekcionāri, tādēļ norādām katra objekta teksta informācijā objekta sagatavotājas iestādes nosaukumu vai privātpersonas vārdu. Tā “Zudušās Latvijas” kolekcijas lietotājam būs iespējams uzzināt par digitalizētās fotogrāfijas oriģināla atrašanos bibliotēkas vai muzeja krātuvē. Papildus kultūrvēsturiskai informācijai, metadatos paredzēts norādīt arī objektu ģeogrāfiskās koordinātes, kuras būs pamats objektu atrašanās vietas noteikšanai virtuālā Latvijas kartē.

Aicinām atbalstīt Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālās bibliotēkas “Letonica” projektu “Zudusī Latvija”, kļūstot par sadarbības partneri digitālas vietnes veidošanā. Ikkatrs fotoattēls būs noderīgs “Zudušās Latvijas” kolekcijas satura tālākā veidošanā.

Fotomateriāli pēc ieskanēšanas tiks atgriezti īpašniekam.

Par dalību projektā lūdzam kontaktēties Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas lasītavas vadītāju Ligitu Jurkāni, tālrunis 65781194, e-pasts: [email protected]

coloring.cool