LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 03. augusts
Augusts
Ludza
Partly sunny with showers
22°C
 
A A A

Aicinājums publiskajām bibliotēkām: bibliotekāriem un bibliotēku apmeklētājiem

Bibliotēkā kā mājās!

– Kas ir tās noslēpums?

“Trešais tēva dēls” ir nolēmis noskaidrot, kas raksturo šādu mājīgu bibliotēku, lai iegūtās atziņas iekļautu topošajā kalendārā 2011. gadam. Te lieti noderētu jūsu – bibliotekāru un bibliotēku apmeklētāju – atbalsts, tāpēc aicinu iesaistīties nelielā piedzīvojumā, uzticot man jūsu viedokli par mājīgu bibliotēku.

Lūdzu uzrakstiet savas pārdomas nelielā stāstiņā. Varbūt tikai rindkopu, dažus, bet spilgtus teikumus, varbūt nedaudz vairāk. Sagaidu no jums, ka atklāsiet savas bibliotēkas mājīguma noslēpumu – pastāstīsiet, kas veido tās īpašo atmosfēru?

Ja esi bibliotēkas apmeklētājs, kas tevi saista visvairāk? – Ērts dīvāniņš klusā stūrītī? Glezna pie sienas? Gaisma? Daudz gaismas? Plašums? Ceriņu smarža pavasarī? Miķelīšu saldi rūgtenais aromāts rudenī? Dators, kurš vienmēr sagaida tieši tevi? Rotaļu lācis vai tīģerēns uz mīkstā paklāja? Siltums? Bibliotekāres smaids, laipnais un uzmundrinošais “Labdien!”? Draugi un domubiedri? Grāmatās uzkrātie likteņi, zināšanas, piedzīvojumi? Kāds krēsls, kas ir tik sens kā pasaule? Varbūt bibliotēkas jaunie, ērtie un labi pārskatāmie grāmatu plaukti? Bet varbūt tas ir tikai dažiem no jums zināmais bibliotēkas spoks?

Ja esi bibliotekārs, cik svarīgi tev ir veidot bibliotēku kā mājīgu un aicinošu vidi? Kā tev tas izdodas? Kam tu veltī savu enerģiju, laiku, izdomu? Vai tu tiec galā saviem spēkiem jeb tev atrodas kādi palīgi? Un kāpēc tu to visu dari?

Lūdzu uzrakstiet! Pamudiniet paši sevi vai savu kolēģi atklāt jūsu bibliotēkas mājīguma noslēpumu! Pamudiniet, lai to uzraksta kāds no bibliotēkas apmeklētājiem – tas, kurš jau vairākkārt izsaucies: “Cik te, bibliotēkā, ir jauki!”, vai tas, kuram tik labi padodas savas domas izteikt rakstu rindās!

Gaidīšu jūsu stāstiņus līdz 25.oktobrim savā e-pastā: [email protected]

Jau šodien saku paldies visiem rakstītājiem! Tāpat apsolu, ka manā krājumā ir skaistie 3td piezīmju bloknoti, kurus dāvināšu jaukāko stāstiņu autoriem!

Lai jums veicas,
Sandra Vīgante
Tel. 67844885 Rīgā, 12.10.2010

coloring.cool