LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Flurries
-7°C
 
A A A

Aicina ziedot “Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa”

Arī šogad Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība turpina labdarības projektu “Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa”, kas palīdz notikt lasīšanas veicināšanas programmai “Bērnu un jauniešu žūrija”. Ikviens aicināts palīdzēt bērnu grāmatām nonākt bibliotēkās ziedot, piezvanot uz 1 lata ziedojumu tālruni 90006889 vai portālā www.ziedot.lv. Pieci zvani uz ziedojumu tālruni ļaus iegādāties un uzdāvināt kādai bibliotēkai vienu bērnu grāmatu! Dosim iespēju mūs bērniem lasīt!

Pagājušajā gadā ar ziedotāju atbalstu iegādātas 2 098 bērnu grāmatas 200 bibliotēkām. Šogad ziedotāju atsaucība būs vēl būtiskāka un nepieciešamāka, jo valsts finansējums ir katastrofāli nepietiekošs.

Labām grāmatām jābūt pieejamām ikvienam bērnam visā Latvijā, neatkarīgi no ģimenes rocības vai dzīvesvietas. Bibliotēkas ir vienīgās vietas, kur bērni var bez maksas lasīt jaunāko literatūru. Šobrīd arī tam trūkst līdzekļu. Biedrība aicina iesaistīties un palīdzēt!

“Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” atbalsta daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki, kuri kļuvuši par projekta vēstniekiem: Evelīna Strazdiņa, Kārlis Kazāks, Andris Sējāns, Una Gavare, Irīna Pīgozne, Mārtiņš Zemītis, Lauris Liepa, Inese Zandere, Sarmīte Ēlerte, Ilze Dobele, Elīna Bīviņa, Ilze Egle, Toms Auškāps, Dace Vizule, Indra Sproģe, Gatis Rozenfelds, Lienīte Osipova, Aurēlija Anužīte – Lauciņa, Lauris Aleksejevs, Dāvis Auškāps, Ingus Ulmanis, Daina Jāņkalne, Pauls Raudseps.

Bērnu un jauniešu žūrijas 2012 kolekcijā iekļautas un lasīšanai un vērtēšanai tiek nodotas labākās grāmatas, kuras izraudzījusies kompetenta komisija:

1.-2.klase

Inese Zandere Dieguburti, liels un mazs
Māra Cielēna Ežuļa peldriņķis, Lietusdārzs
Zdeņeka Milers, Eduards Petiškas Kurmītis un bikses, Zvaigzne ABC
Evija Gulbe Koko un Riko, Zvaigzne ABC
Aleksandrs Štefensmeijers Līzelotei nenāk miegs, Jumava

3.-4.klase

Sinika Nopola, Tīna Nopola Salmenīte un Čībiņa, liels un mazs
Uldis Auseklis Zīlītes pīlītes pūš, Zvaigzne ABC
Mika Kerenens Nozagts oranžs divritenis, Zvaigzne ABC
Mikolajs Ložiņskis Būtnes bēg, liels un mazs
Anna Strautniece Labu labais, kreisi kreisais, Alis

5.-7.klase

Valdis Rūmnieks Atnācēji, Zvaigzne ABC
Ulfs Starks Mans draugs Pērsijs, Bufalo Bils un es, liels un mazs
Māris Rungulis Nekrietnais Alfrēds, liels un mazs
Robs Regers, Džesika Grunere Emīlija dīvaine, Jāņa Rozes apgāds
Urzula Poznanski Erebos, Zvaigzne ABC

8.-12.klase

Andris Akmentiņš Zemeņu blūzs, Zvaigzne ABC
Ilze Eņģele 75 dienas, Zvaigzne ABC
Rūta Šepetis Starp pelēkiem toņiem, Zvaigzne ABC
Alise Kuipere Dzīve uz ledusskapja durvīm, Turība
Toms Kreicbergs Dubultnieki un citi stāsti, Zvaigzne ABC

Pagājušajā gadā Bērnu žūrijai pievienojās Jauniešu žūrija, iesaistot vidusskolu skolēnus. Arī šajā reizē ir kāds jauninājums – Vecāku žūrija, kurai piedāvātas vērtēšanai pārdomām bagātas grāmatas par bērniem un pieaugušo attieksmi pret tiem. Tas mudinās arī vecākus lasīt un vērtēt grāmatas. Nevilšus nostiprināsies savienība “Mēs visi kopā par lasīšanu!” Aizraujošajā lasīšanas maratonā varēs piedalīties visa ģimene.

Vecāku žūrija

Daniels Penaks Skolas sāpes, Omnia Mea
Marks Hedons Savādais atgadījums ar suni naktī, Jāņa Rozes apgāds
Džordi Sjerra i Fabra Kafka un ceļojošā lelle, Pētergailis
Ērlenns Lū Doplers, Nordisk

“Bērnu un jauniešu žūrija” ir valsts mēroga lasīšanas veicināšanas programma, kas pastāv jau 11 gadus un bērnu vidū kļuvusi ļoti populāra. Tā nodrošina bibliotēkas ar labāko un jaunāko bērnu grāmatu izlasi un interesantu pasākumu programmu. Katru gadu tūkstošiem bērnu tiek iesaistīti grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Pēdējo gadu laikā līdzekļu trūkuma dēļ daudzās Latvijas bibliotēkās “Bērnu un jauniešu žūrijas” darbība tika apturēta, lasošo bērnu skaits strauji saruka. Gādāsim, lai lasītprieks atgriežas!

Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva
LNB Atbalsta biedrība
67843767
29355624