LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Flurries
-7°C
 
A A A

Aicina pieteikties erudīcijas konkursam “eXperiments”

Latvenergo koncerns izsludina pieteikšanos 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursam “eXperiments”. Pieteikšanās ilgs tieši astoņas dienas – no 30. janvāra līdz 6. februārim – konkursa mājaslapā www.experiments.lv. Šogad konkurss norisināsies vairākās neklātienes kārtās mājaslapā, bet noslēgums – Latvijas Neatkarīgajā Televīzijā (LNT). Finālā LNT ēterā tiksies sešas erudītākās Latvijas reģionu – Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales, Rīgas reģionu un Rīgas pilsētas skolēnu komandas. Pirmās vietas ieguvēji balvā saņems iespēju doties ārzemju ceļojumā.
Latvijas skolēnu vidū plaši pazīstamais Latvenergo koncerna erudīcijas konkurss “eXperiments” šogad notiek 17. gadu pēc kārtas. Vairumam skolu tas kļuvis teju par ikgadēju tradīciju. Konkursa gaitā pamatskolu vecāko klašu skolēniem būs iespēja parādīt savas zināšanas eksaktajos priekšmetos, eksperimentēt, radoši darboties un apgūt svarīgus elektrodrošības jautājumus.
AS “Latvenergo” Korporatīvās sociālās atbildības projektu vadītāja Danute Kindzule: “Lielākais izaicinājums šo 17 konkursa organizēšanas gadu laikā ir, saglabājot tā sākotnējo mērķi – izglītot jauniešus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē un skolā un radīt lielāku interesi par eksaktajām zinātnēm, vienlaikus pielāgot konkursa saturu un izpildījumu arī mūsdienu jauniešu prasmēm, brīvā laika pavadīšanas interesēm. Uzskatu, ka līdz šim mums tas ir izdevies, jo kopš konkursa “eXperiments” pirmreizējās realizācijas līdz mūsdienām, neskatoties uz vairākām būtiskām izmaiņām gan nosaukuma, gan izpildījuma ziņā, joprojām ir jūtama liela pastāvīgo konkursantu uzticība, interese un stabils konkursa dalībnieku skaits.”
Dalībnieku reģistrācija un atlase finālam notiks konkursa mājaslapā www.experiments.lv, kur skolēnu komandas meklēs atbildes uz ekspertu sagatavotiem jautājumiem, risinās uzdevumus, kā arī pašiem dalībniekiem būs iespēja veidot āķīgus uzdevumus, izaicinot citu Latvijas skolu skolēnus. Neiztikt arī bez radošas darbošanās – viens no konkursa posmiem ir kāda radoša uzdevuma izpilde, ģenerējot idejas, pielietojot modernās tehnoloģijas un parādot praksē, ka fizikas likumsakarības var būt radošu risinājumu pamatā.
Konkursa noslēgums jeb fināla spēle norisināsies maija sākumā LNT tiešraidē, kuras laikā sešu Latvijas reģionu – Vidzemes, Kurzemes, Zemgales, Latgales, Rīgas un Rīgas pilsētas -komandas cīnīsies par 2012. gada erudītākās komandas titulu. Konkursa laureāti iegūs galveno balvu – izglītojošu un vienlaikus izklaidējošu vairāku dienu ceļojumu uz ārzemēm.
Latvenergo koncerna organizētā erudīcijas konkursa “eXperiments” aizsākumi meklējami 1995. gadā. Tā mērķis ir aicināt skolēnus izglītoties par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē un skolā, kā arī mudināt jauniešus padziļināti apgūt eksaktos priekšmetus.
Latvenergo koncerns konkursu šogad realizēs kopā ar portālu draugiem.lv, ceļojumu biroju “Express Travel”, žurnālu “Ilustrētā Zinātne”, kompāniju “Tallink”, izdevniecību “Lielvārds”, skolēnu un studentu karti “ISIC”, galda spēļu veikalu “LUDO” un vertikālo vēja tuneli “Aerodium”.

Detalizēta informācija un konkursa nolikums mājaslapā www.experiments.lv

Papildu informācija:
Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv

Inga Cīrule, konkursa “eXperiments” koordinatore
E-pasts: info@experiments.lv
Tālr.: 67242503; 29419656