LV EN

Pirmdiena, 2023. gada 30. janvāris
Tīna, Valentīna, Pārsla
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Aicina pieteikt Latvijas lielākā ķirbja titula pretendentus

Veikalu tīkls “Maxima” aicina ikvienu piemājas dārziņa īpašnieku, ilggadēju agronomu vai ķirbju audzētāju – iesācēju līdz 2.oktobrim pieteikt savu izloloto dārza karali nu jau par tradīciju kļuvušajam Latvijas lielākā ķirbja čempionātam, kas 7.oktobrī norisināsies Rīgas Zooloģiskajā dārzā.
Latvijas lielākā ķirbja čempionāts jau sesto reizi pulcēs šīs dārza ogas rekordistus no visiem novadiem. Pagājušā gada varenākais ķirbis izrādījās 134 kilogramus smags, tādējādi par 10 kilogramiem pārspējot 2009.gada laureātu, un tā vidējais apkārtmērs sasniedza 260 (!) centimetrus.
“Ņemot vērā šīs vasaras mainīgos, taču ķirbju augšanai labvēlīgos laika apstākļus, varam pamatoti cerēt, ka rekords tiks pārspēts arī šogad un milzu ķirbju konkurence būs vēl sīvāka nekā pērn,” saka “Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.
Lai piedalītos konkursā, ķirbju īpašniekiem jānomēra sava ķirbja apkārtmērs gan horizontāli, gan vertikāli un iegūtie dati kopā ar ķirbja atrašanās vietu un sava tālruņa numuru jādara zināmi, zvanot pa bezmaksas tālruni 80002020 (darba dienās no plkst.8.00 līdz plkst.17.00) vai rakstot uz elektroniskā pasta adresi info@maxima.lv ar norādi, ka vēstule paredzēta dalībai konkursā “Latvijas lielākais ķirbis”.