LV EN

Pirmdiena, 2023. gada 30. janvāris
Tīna, Valentīna, Pārsla
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Aicina piedalīties konkursā “Mūsu mazais pārgājiens 2011”

Sākoties jaunajam mācību gadam, Zemkopības ministrija (ZM) izsludina jau par tradīciju kļuvušo konkursu Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens”. Konkursā aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.
Šā gada konkursa “Mūsu mazais pārgājiens 2011” mērķis ir pievērst bērnu un jauniešu uzmanību meža daudzveidīgajām bagātībām un meža nozares devumam Latvijā.
Lai piedalītos konkursā, kolektīvam jāveic literatūras un citu informācijas avotu izpēte par meža nozares devumu savā pagastā, novadā, pilsētā vai Latvijā. Jādodas izpētes pārgājienā vai ekskursijā, lai apzinātu meža bagātības un meža nozares devumu savā pagastā, novadā, pilsētā vai Latvijā. Pēc tam jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā formā (par interesantiem novērojumiem vai atklājumiem), papildinot aprakstu ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.).
Konkurss notiek laika posmā no 2011. gada 1. septembra līdz 30. septembrim. Konkursa darbus vērtēs piecās vērtēšanas grupās: 1.-4. klase, 5.-9. klase, 10.-12. klase un profesionālo izglītības iestāžu grupā, atsevišķi tiks vērtēti izglītības interešu pulciņi un mazpulki. Katrā grupā labākie konkursa darbu autori un klases audzinātāji (interešu izglītības pulciņa vai mazpulka vadītāji) tiks aicināti 2011. gada oktobra beigās uz izzinošu un līksmu piedzīvojumu pilnu noslēguma kopā sanākšanu Mežaparkā.
Konkursa komisijā, vērtējot darbus, strādās Zemkopības ministrijas un meža nozares pārstāvji, konkursa komisijas vadītājs būs publicists Ēriks Hānbergs. Konkursa nolikums ir pieejams Zemkopības ministrijas mājas lapā [http://www.zm.gov.lv/index.php?sadala=2126&id=12794].
Šogad konkurss “Mūsu mazais pārgājiens” notiks piekto reizi. Iepriekšējos gados konkursa dalībnieki apzināja Latvijas mežos sastopamās dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, iepazinās ar koksnes izmantošanas veidiem un ieguva plašākas zināšanas par meža nozari un tās nozīmi tautsaimniecībā. Tāpat dalība konkursā veicināja izpratni par klimata izmaiņām Latvijā un pasaulē un meža nozares devumu klimata izmaiņu mazināšanā.