LV RU EN

Otrdiena, 2022. gada 24. maijs
Marlēna, Ilvija, Ziedone
Ludza
Mostly sunny
20°C
 
A A A

Aicina piedalīties fotogrāfiju akcijā “Mana unikālā Latvijas ainava”

2021. gada 20. oktobrī tika atzīmēta 5. starptautiskā ainavu diena, kura šogad akcentē ainavu politikas lomu. LandLat4Pol projekta ietvaros pētnieki organizē fotogrāfiju akciju “Mana unikālā Latvijas ainava”. Akcija notiks 4 kārtās un pirmā no tām ir “Mana unikālā rudens ainava”, kura norisināsies ArcGIS Online vidē no 20. oktobra līdz 30. novembrim. Akcijas mērķis ir stiprināt ainavas vērtības apzināšanos sabiedrībā un dot iespēju piedalīties Latvijas ainavu digitālā atlanta veidošanā.

Vairāk par fotogrāfiju akciju “Mana unikālā Latvijas ainava”

Fotogrāfiju akcija “Mana unikālā Latvijas ainava” norisināsies 4 kārtās. Pirmā no tām – “Mana unikālā rudens ainava”. Jebkurš interesants tiek aicināts iesūtīt šogad ar fotoaparātu vai telefonu uzņemtu (laika posmā no 1. septembra līdz 30. novembrim) ainavas fotogrāfiju un, izmantojot šo formu, to pievienot kopējai Latvijas unikālo ainavu kolekcijai.
Iesniedzot (augšupielādējot) fotogrāfijas jānorāda:
  • Ainavas atrašanās vietu (aptuvenās koordinātes, vietas nosaukumu);
  • Trīs līdz piecus atslēgas vārdus/raksturvārdus par šo ainavu;
  • Fotogrāfiju autoru (norādot, vai piekrītat, ka tas parādās publiski).

Maksimālais fotogrāfiju skaits vienā iesniegšanas reizē ir 5 fotogrāfijas.

Aktivitātes mērķis ir stiprināt ainavas vērtības apzināšanos sabiedrībā un dot iespēju piedalīties Latvijas digitālā ainavu atlanta veidošanā. Otrā akcijas kārta norisināsies ziemā (2022. gada janvāris-februāris), trešā kārta pavasarī (aprīlis-maijs) un noslēdzošā – ceturtā kārta – 2022. gada vasarā (jūlijs-augusts).
Piedaloties aktivitātē dalībnieks apstiprina, ka iesniegtā fotogrāfija vēlāk var tikt izmantota Latvijas ainavu digitālajā atlantā.
Visu līdz šim iesniegto ainavu fotogrāfiju kolekcija un to atrašanās vietas kartē pieejama šeit.

 

coloring.cool