LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 27. jūlijs
Marta, Dita
Ludza
Mostly clear
14°C
 
A A A

Aicina iesaistīties akcijā „Zemes stunda”

Zemes_stundaŠogad pasaules iedzīvotājus vienojošā akcija „Zemes stunda”, kuras mērķis ir pievērst uzmanību vides problēmām, notiks 23.martā no plkst. 20.30 līdz 21.30 pēc katras valsts vietējā laika. Akcijā aicināts iesaistīties ikviens iedzīvotājs.wwf_pdf

„Zemes stunda” ir Pasaules Dabas Fonda organizēta akcija, kuras laikā pasaules iedzīvotāji, uzņēmumi, organizācijas izslēdz apgaismojumu vienas stundas garumā. Akcijas mērķis nav enerģijas taupīšana vienas stundas ietvaros. Šī rīcība simboliski rāda ieinteresētību, rūpes Zemes un vides ilgtspējas saglabāšanai. Tas ir aicinājums mainīt rīcību un uzsākt iniciatīvas, lai sekmētu enerģijas un resursu taupīšanu un veidotu videi draudzīgāku iedzīvotāju dzīvi ikdienā, ikvienā pasaules pilsētā, arī Latvijas pilsētās un novados.

„Pasaules Dabas Fonda pētījumos noskaidrots, ka mēs Latvijā šobrīd dzīvojam un patērējam resursus tā, it kā mums būtu vismaz divas planētas Zeme. „Zemes stundas” laikā aicinām ikvienu iedzīvotāju, uzņēmumu, pašvaldību un lēmuma pieņēmēju apdomāt savu ietekmi un apņemties to pakāpeniski samazināt,” aicina Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors.

Šogad, piedaloties 66 pasaules pilsētām, pirmo gadu tika rīkots arī „Zemes stundas” konkurss „Pilsētu izaicinājums”, kura laikā vērtēti pilsētu īstenotie inovatīvie projekti, lai samazinātu klimata izmaiņas un veicinātu ilgtspēju. Konkursa mērķis ir veicināt klimatam un iedzīvotājiem draudzīgu pilsētu un pašvaldību attīstību. Aicinām arī JŪSU pašvaldību dalīties ar stāstiem par pilsētā / novadā uzsāktajām videi draudzīgajām iniciatīvam.  

Lai „Zemes stunda” rosinātu paliekošas pārmaiņas ikdienā, pasaules mērogā norit izaicinājumu konkurss „Ja Tu, tad es”, kur publiski var paust savu apņemšanos rīcībai, kas vērsta draudzīgākai attieksmei pret vidi ikdienā. Vairāk par konkursu www.youtube.com/earthhour.

Pērn gaismas izslēgšanas akcijā visā pasaulē iesaistījās simtiem miljoni cilvēki, vairāk nekā 6950 pilsētas un apdzīvotas vietas no 152 valstīm, kā arī 200 000 cilvēku piedalījās akcijā „Ja Tu, tad es”. Šogad „Zemes stunda” pasaulē notiks jau septīto gadu pēc kārtas. Tā savulaik aizsākusies 2007. gadā Austrālijā, Sidnejā, kur vienkopus 2,2 miljoni sidnejiešu un 2100 uzņēmumu iesaistījās akcijā, izslēdzot gaismu uz vienu stundu.

Aicinām „Zemes stundā” ikvienu iedzīvotāju dalīties ar šo informāciju un aicināt piedalīties draugus, radus, kolēģus, kaimiņus, vienam otru informējot – sarunā, rakstiski, video veidā vai izveidojot „Zemes stundas” plakātus.

Seko „Zemes stundas” jaunumiem sociālajos tīklos www.draugiem.lv/zemesstunda un www.facebook.com/zemesstunda, kā arī jaunumiem www.zemesstunda.lv

 

Dārta Treija

Pasaules Dabas Fonda, Komunikācijas vadītāja

Tel. +371 67505640

[email protected]

coloring.cool