LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Ādažu čipsi šogad iepirks 13 000 tonnas Latvijas kartupeļu

AS Latfood Agroserviss direktors Ilgvars Krūmiņš informē, ka šogad uzņēmums AS Latfood ar zemnieku saimniecībām slēdz līgumus par 13 000 tonnu kartupeļu iegādi, kas ir par aptuveni 14% vairāk nekā 2010.gadā. Tas ļaus uzņēmumam palielināt ražošanas apjomus un paplašināt darbību eksporta tirgos.

Papildus līgumiem ar visiem līdzšinējiem sadarbības partneriem, šogad sadarbība uzsākta ar vēl vienu zemnieku saimniecību – z/s “Meldrāji M” Dobeles novadā.

Ilgvars Krūmiņš, AS Latfood Agroserviss direktors: “Ņemot vērā uzņēmuma mērķus arvien vairāk attīstīt eksporta tirgus, šogad ir pieņemts lēmums palielināt kartupeļu resursus Ādažu čipsi ražošanai , kopumā iepirkuma apjomam sastādot 13 000 tonnas.

Viena no lielākajām Ādažu čipsi vērtībām ir nemainīgi augsta kvalitāte, ko iespējams nodrošināt pateicoties izkoptai un stabilai sadarbībai ar Latvijas zemnieku saimniecībām, kuras ik gadu piegādā noteiktajiem kvalitātes standartiem atbilstošus kartupeļus.

Nemainīgi kā līdz šim Ādažu čipsu ražošanai tiks izmantoti īpaši selekcionēti un tikai Latvijā audzēti kartupeļi. Kopumā Ādažu čipsu ražošanai tiek izmantotas četras kartupeļu šķirnes – Saturna, Marlen, Lady Rosetta, kā arī Mustang, šogad pirmoreiz izmēģināsim šķirni Lady Claire.

I.Krūmiņš: “Izvēlētajām kartupeļu šķirnēm Ādažu čipsi ražošanā ir ļoti liela nozīme, jo kartupeļiem, kas tiek izmantoti čipsu ražošanā, jābūt augstam cietes saturam, kas nodrošina kraukšķīgumu, un zemam cukura līmenim, kas savukārt čipsiem piešķir tīkamo, zeltaino krāsu.

Tāpat uzņēmuma nostāja bija, ir un paliks nemainīga – Ādažu čipsi ražošanā izmantojami vienīgi Latvijā audzēti kartupeļi, jo tikai pašu mājās audzētam kartupelim iespējams “izsekot” un nodrošināt to atbilstību augstajām ražošanas prasībām.”

Ādažu čipsu ražošanai kartupeļus nodrošina aptuveni 20 Latvijas zemnieku saimniecības, ar kurām AS Latfood sadarbojas jau vairāk nekā 10 gadus. Starp sadarbības partneriem ir tādas saimniecības kā z/s “Briežkalni” (Cēsu novads, Līgatne), z/s “Priedes” (Ropažu novads), SIA “Īves Grupa” (Tukuma novads, Jaunpils), z/s “Lielvildavas” (Dobeles novads), SIA “Baldones Lauki”, z/s “Jaunkarnas” (Limbažu novads) u.c.