LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 01. augusts
Albīna, Albīns
Ludza
Intermittent clouds
24°C
 
A A A

Abas SK “Latgols” handbola komandas cīnās Latvijas čempionātā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas čempionātā vīriešiem un sievietēm kopumā tika aizvadītas astoņas spēles.

SK “Latgols” vīriešu komanda 2. decembrī pārspēja HK “Vaiņode” – 37:26. Diemžēl 3. decembrī zaudēja “Dobeles Tenax” – 34:39.

SK “Latgols” sieviešu komanda uzvarēja divās spēlēs: 1. decembrī sagrāva komandu “LAT-2002/Dobele” – 45:19; 2. decembrī – “REIR Dobele” – 24:23.

Vīru spēles – dobelnieki nav uzveicami

3. decembrī līdervienība “Tenax” tikās ar otrajā pozīcijā esošo Ludzas “Latgolu”. Spēli veiksmīgāk iesāka ludzānieši, kuri pēc Normunda Seņkāna un Jāņa Pavloviča gūtajiem vārtiem izvirzījās vadībā ar 2:0. Tiesa, salīdzinoši ātri iniciatīva pārgāja dobelnieku pusē un sestajā minūtē Nils Miķelsons pirmoreiz ieguva vadību “Tenax” komandai – 4:3. Turpinājumā dobelnieki spēja iegūt +3, bet puslaika otrajā daļā strauji palielināja atrāvienu, četrarpus minūtes līdz puslaika beigām Emīlam Kurzemniekam panākot jau +9 (20:11). Pirmais puslaiks tika noslēgta ar 22:15. Otrajā puslaikā “Latgolam” izdevās saasināt spēli un, pirmo desmit minūšu laikā veicot izrāvienu 7:3, pietuvoties vien triju vārtu attālumā (27:24). “Tenax” pieprasītais minūtes pārtraukums ļāva viesiem apturēt mājinieku ofensīvu un atkal atrauties, bet 54.minūtē pirmoreiz panākt arī desmit vārtu pārsvaru – 38:28. Visā spēlē dobelnieki bija pārāki ar 39:34, izcīnot 13. uzvaru 13 spēlēs. Uzvarētāju labā 11 vārtus guva Austris Tuminskis, zaudētājiem 12 vārti Jāņa Pavloviča rēķinā.

Dienu iepriekš “Latgols” savā laukumā tika pie panākuma, pārspējot Vaiņodes komandu ar 37:26. Jau spēles sākumā savainojumu guva Vaiņodes līderis un līdz šai nedēļas nogalei arī Virslīgas rezultatīvākais spēlētājs Oskars Pāvils, tādējādi radot būtisku robu sastāvā. Ludzas komandas rindās astoņus vārtus guva Armands Usāns un Edvīns Matvejenko, Vaiņodei tikpat vārtu Aināram Pāvilam.

Turnīra tabulā “SK Latgols” vīru komanda ir II vietā ar 19 punktiem. I vietā – Dobeles Tenax (26 p.), III – “Celtnieks Rīga” (17 p.), IV – HK “Ogre/Miandum” (13 p.). Kopumā Virslīgā spēlē 8 komandas.

Nākamā SK “Latgols” spēle Virslīgā – 9. decembrī Murjāņos ar “MSĢ/LAT-Hertz”.

Ludzānietes uzvar abas komandas no Dobeles

1. decembra vakarā Ludzā mūsu handbolistes sagrāva “LAT-2002/Dobele” jaunietes ar rezultātu 45:19.

Bet Latvijas sieviešu čempionāta centrālā cīņa norisinājās 2. decembrī Dobelē, kur tikās “Latgols” un “REIR Dobele”.

Abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē 14. oktobrī pārākas bija ludzānietes, viesos gūstot panākumu ar 29:25, taču kopš tās reizes dobelnieces vairs nebija zaudējušas, iekrājot piecu uzvaru sēriju.
2. decembra spēles pirmās minūtes aizritēja līdzīgā cīņā ar nelielu “REIR Dobele” pārsvaru, kam epizodiski izdevās panākt divu vārtu pārsvaru. Taču pēdējās 11 minūtes pirmajā puslaikā pārliecinoši aizvadīja “Latgols”, veicot izrāvienu 6:1 un pirmās 30 minūtes noslēdzot savā labā ar 14:11. Pēc pārtraukuma “Latgols” turpināja demonstrēt pārliecinošu sniegumu, iekrājot pat +7 (20:13, 21:14), bet pēc puslaika vidus dobelnieces uzsāka atspēlēšanos un pusotru minūti līdz spēles beigām Ieva Rozenfelde jau panāca neizšķirtu – 23:23. Laura Rutkovska pēdējās minūtes sākumā atkal izvirzīja vadībā ludzānietes, bet Dobele savu pēdējo iespēju neizmantoja. Tādējādi “Latgols” nosargāja uzvaru – 24:23 – un apsteidza dobelnieces turnīra tabulā. “Latgols” sastāvā pusi no komandas gūtajiem vārtiem (12) guva Agnese Sidorova. Dobeles komandā 10 vārtu Laurai Ņeverovskai.
Nākamā SK “Latgols” spēle Virslīgā – 9. decembrī plkst. 13.00 Ludzā ar “Jēkabpils SS”.

Sagatavoja Ērika Bondarenko, sabiedrisko attiecību speciāliste

pēc Latvijas Handbola federācijas informācijas

Plašāk – www.handball.lv

Foto no arhīva

coloring.cool