LV EN

Pirmdiena, 2023. gada 30. janvāris
Tīna, Valentīna, Pārsla
Ludza
Flurries
0°C
 
A A A

8. maijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā tiks atklātas “Novadu dienas Rīgā”

Šogad no maija līdz augustam Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks “Novadu dienas Rīgā”. Tajās piedalīsies vairāk nekā 130 Latvijas folkloras un etnogrāfisko ansambļu, kā arī dažādu prasmju meistari, tautas lietišķās mākslas studijas un individuālie amatnieki no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem.

8. maijs – “Novadu dienu” atklāšanas diena – būs veltīta Rīgai. Tajā piedalīsies Rīgas folkloras kopas: BUDĒĻI, DANDARI, GRODI, IĻJINSKAJA PJATŅICA, KOKLE, KRULLA, LAIKSNE, MASKAČKAS SPĒLMAŅI, RIJA, RĪGAS DANČU KLUBS, SAUCĒJAS, SAVIEŠI, SKANDINIEKI, VILCENES, VILKAČI un ZVĪGZNA.

No plkst. 12.00 līdz 16.00 muzejā notiks rotaļas un dažādas nodarbības bērniem. Izstāžu zālē apmeklētāji tiks aicināti uz kopīgu muzicēšanu par godu Mātes dienai. Skanēs arī Ūsiņa dienas dziesmas, pie Priedes kroga un Vidzemes sētā notiks danči, rotaļas un tradicionālo amatu demonstrējumi. Paredzēta Daugmales Jāņa medus, Irēnas plātsmaižu u.c. gardumu degustācija.

“Novadu dienas Rīgā” aicina atcerēties to, ka mēs – rīdzinieki – esam nākuši no Kurzemes, Zemgales, Augšzemes, Latgales un Vidzemes. Novadu dienās varēsim priecāties par Latvijas novadu tradicionālās kultūras bagātībām, kas arī šodien tiek koptas un attīstītas.

No maija līdz augustam katru mēnesi viena diena būs veltīta vienam no Latvijas etnogrāfiskajiem novadiem – visas dienas garumā muzejā notiks šī novada folkloras un etnogrāfisko ansambļu koncerti, amatnieku darinājumu un prasmju demonstrējumi, novada īpašo ēdienu degustācija, kā arī kulināro un amatnieku darinājumu tirdziņš. Nākamais “Novadu dienu Rīgā” pasākums – Latgales diena – notiks 15. maijā.

Rīko: Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju.

Atbalsta: Latvijas novadu un pilsētu pašvaldības, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Latvijas Radio 3 “Klasika”.

Plašāka informācija: www.knmc.gov.lv