LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 28. maijs
Vilhelms, Vilis
Ludza
Cloudy
10°C
 
A A A

5 miljoni eiro Latvijas un Lietuvas pierobežas ceļiem

 Šī gada 6.februārī Lietuvas Republikas Zarasos notika starptautiskā projekta Nr. LLI – 006 Harmoniska pārrobežu sadarbība satiksmes drošībā Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionos(LATLIT TRAFFIC) uzsākšanas seminārs, kura ietvaros tika svinīgi parakstīti Finansēšanas un Partnerības līgumi.

Projekta kopējais budžets ir 4,8 miljoni EUR un to 85% apjomā līdzfinansē Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2007. – 2013.gadam. Projekta ilgums ir 24 mēneši un tas ilgs līdz 2011.gada 1.februārim.

Projekts vieno 15 partnerus: vadošo partneri biedrību Eiroreģions “Ezeru zeme” un Eiroreģiona “Ezeru zeme” Latvijas un Lietuvas pašvaldības (Daugavpils, Krāslavas un Preiļu rajona padomes, Ludzas, Rēzeknes un Viļānu pilsētu domes, Krāslavas novada domi un Maltas pagasta padomi, Zarasu, Utenas, Ignalinas, Anikšču, Kupišķu rajona administrācijas un Visaginas pilsētas administrāciju).

Projekta vispārīgais mērķis ir sekmēt harmonisku pārrobežu sadarbību satiksmes drošības jomā Eiroreģiona “Ezeru zeme” Latvijas un Lietuvas teritorijā, tādējādi uzlabojot reģiona iekšējo un ārējo pieejamību. Tiks izstrādāti tehniskie projekti, veikti būvdarbi, kā arī ielu apgaismojuma rekonstrukcija tranzīta ielām un ceļiem 27 ceļu posmos un organizētas piecas starptautiskas akcijas ceļu satiksmes drošības paaugstināšanai.

Ludzas pilsētas dome projekta ietvaros veiks tehniskās dokumentācijas izstrādi autoceļa P49 Kārsava – Ludza – Ezernieki tranzītielu rekonstrukcijai Ludzā: Tālavijas ielai posmā no Ludzas pilsētas robežas līdz krustojumam ar Baznīcas ielu, Baznīcas ielas posmam līdz krustojuma ar Latgales ielu un Latgales ielas posmam no krustojuma ar Baznīcas ielu līdz krustojumam ar autoceļu A12 Rīga – Maskava. Tehniskās dokumentācijas izstrāde nepieciešama, lai nākotnē būtu iespējams veikt šo ielu posmu rekonstrukciju.

Projekta īstenošanas laikā Ludzā tiks organizētas divas akcijas Drošais ceļs uz skolu 2009. un 2010. gada 1. septembrī; kā arī akcija, kuras laikā tiks uzstādīts “avārijas simulators”, kas ļaus izprast, kas notiek ar cilvēku automašīnā avārijas laikā.

Detalizētāka informācija pa tālruni 65707411 vai e-pastu [email protected] pie Svetlanas Rimšas, projekta koordinatores Ludzas pašvaldībā

coloring.cool