LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-19°C
 
A A A

4 runces jeb par sevi caur citu

zaljas acisPievilkšanās pozitīvā spēka pūkaino rezultātu var sajust  J.Soikāna Ludzas mākslas skolā, jo marta mēneša Minkānu parāde, kuras iniciatore ir bijusi skolotāja Iveta, ir tīšām vai gluži nejauši atvilinājusi uz Ludzu četru brīnišķīgu, talantīgu Latgales mākslinieču darbu izstādi „4 runces”.  Kopumā 20 darbus un 31 kaķa tēlu. Dekorativitāte un ekspresija, tuvinājums realitātei un ornamentālisms, atteikšanās no mazsvarīgā un emocionalitātes kāpinājums krāsas piesātinājumā, formas skaidrība un tīrība, sižetiska un žanriska daudzveidība, kustības plastiskums un vijīgums, grācija un rotaļīgums. Viss iepriekš nosauktais stāsta nevis par mājdzīvnieka ikdienas gaitām un piedzīvojumiem, bet gan sievietes dvēseles dabu un sensitīvo  noslēpumaino pasauli. Pasauli, kuru ir jāredz, jāsadzird, jāsajūt pieskārienā un kustībā. Pasauli, kurai ir atvērtas visas maņas, un to uztvertā informācija materializējas tēlos, krāsās, laukumos, vizuālos stāstos: par laiskumu, vieglumu un mirkļa pieturēšanu maigumā, par sievietes auguma līniju dievišķo skaistumu. Pretmeti nav šķirti, bet gan vienoti veselumā kā „In un Jaņ jeb KiSSS&MuRRRR” kā medainais un pienbaltais, kā baltais un melnais, kā zaļā gaisma kaķa acīs sarkanās pasaules luksofora pašā viducī, kā cerības un sapņu konsolidācija vienā izbrīnītā skatienā.  Atļautais un aiz robežas esošais –  „Kas tas?” „Ieklausos…” „Es Tevi redzu…”kas tas

Mākslinieču otas raksts ir atšķirīgs un viegli nolasāms – individuāls. Tāpēc, tīšu prātu,  ne viena no četrām māksliniecēm netiek nosaukta vārdā šajā publikācijā. Tikšanās ar vienu no viņām ir iespējama ik vienam interesentam pirmdien 2013.gada 8.aprīlī plkst. 14:00 J.Soikāna Ludzas mākslas skolas 1.stāva zālē. Lai atklātu noslēpumus, lai piedzīvotu sievišķīgās pasaules vienu no kripatiņām.

Jo īpaši gaidām mākslas skolas audzēkņu un absolventu  vecākus un vecvecākus, ik vienu, kurš vēlas ielūkoties sievietes pasaules spēkā un trauslumā. Mīlestībā.

Izstāde pieejama skatītājiem no 5.aprīļa līdz 30.aprīlim mākslas skolas darba laikā. Tikai paturiet prātā, daži darbi ceļos uz Rēzeknes mākslas dienu izstādi. Esiet sava laika karaļi un nāciet, kamēr vēl pavasaris gaida…

Viena no kaķu pieradinātājām

Sandra Vorkale

coloring.cool