LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards
Ludza
Partly sunny
16°C
 
A A A

3. maija pasākumi Ludzā – LTV tiešraidē

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20.gadadienu, 3.maijā Latvijas TV ir iecerējusi plašu svētku programmu no Latvijas novadiem. Viens no galvenajiem uzsvariem tiek likts uz svētku svinībām Latvijas novados. Televīzijas translācijas notiks visas dienas garumā no plkst. 9.30 – plkst. 20.30, rādot vienu dienu Latvijā un simbolizējot katra valsts novada svarīgumu, savdabību, vietu un lomu.

No Latgales izraudzīti ir divi novadi: Krāslavas un Ludzas. LTV tiešraide no Ludzas iecerēta 03. maijā pl. 15.55, translācijas ilgums no Ziemeļlatgales – 52 min., no kurām 30 min veltītas Ludzas novada pasākumam Ludzas novadpētniecības muzejā, ko organizē Ludzas novada pašvaldība.

Pasākuma norise:

No plkst. 15.00 Muzeja brīvdabā darbosies radošās darbnīcas gan bērniem, gan pieaugušajiem un darbu izstādes. Katrs varēs izmēģināt roku kādā no piedāvātajiem arodiem (kalšana, ķeramikas darbnīca, svilpaunieku veidošana, aušana, rokdarbi, peterņu (linu auklu apavi)pīšana, karošu grebšana, skalu grozu pīšana, vaska sveču liešana un medus degustācija, jostu aušana, koka svilpju darināšana, papīra ziedu veidošana, spalvu ziedu veidošana, filcēšana, papīra stārķu veidošana).

Pl.15.55- 16.50 notiks šī pasākuma filmēšana un tiešraide Latvijas televīzijā no Ludzas Novadpētniecības muzeja, atvainojamies par sagādātajām neērtībām!!!

Pēc velobrauciena starta tiks filmētas intervijas TV tiešraidei, sižeti par citiem Ziemeļlatgales novadiem un daži koncertnumuri, būs brīži, kad uz skatuves nenotiks nekas.

Pl. 16.00 tiks dots starts velobraucienam.

No pl. 14.30 – 15.30 riteņbraucējiem jāpulcējas reģistrācijai. Pieteikties pie sporta metodiķes Elēnas Fjodorovas, t. 2645756. Lūgums līdzi ņemt ķiveres!

Pl.15.55 Pie muzeja sagaidīsim Ludzas sargātāju- Lūciju, kuru pa Ludzas mazo ezeru atvizinās ar plostu.

Pasākuma laikā būs iespēja baudīt Ludzas uzņēmēju cienastus; pelmeņu zupa no firmas”Ariols”, tēja no SIA”Amatnieku centrs”.

Apmēram pl.16.40 kopā ar Balto lāču muzikālo teātri un Ludzas novada tautas mākslas kolektīviem aicinām vienoties kopdziesmā Skaidro volūda.

Ar kopdziesmu sāksies svētku koncerts, kurā mūs visus priecēs:

Ludzas novada tautas mākslas kolektīvi: Ņukšu folkloras kopa “Rīkšova”, Robežsargu koris, popgrupas”Cielaviņa”, “Spices”,tautas deju kolektīvi “Atvasara”, “Žiks”, Pildas pūtēju orķestris, Ludzas BJC horeogrāfijas grupa, breikeri un viesi Balto lāču muzikālais teātris.

Tiks godināti Ludzas novada ģerboņa skiču konkursa uzvarētāji

Pasākumā piedalīsies arī Ludzas novada ilggadējie sadarbības partneri no Bad Bodenteihas (Vācija).

Ludzas novada pašvaldība aicina visus kopā baudīt svētkus!

***

Kā zināms, Latvijas PSR Augstākās Padomes Deklarācija Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu ir dokuments, ar kuru 1990. gada 4. maijā tika atjaunota Satversmes sapulces 1922. gada 15. februārī pieņemtā Latvijas Republikas Satversme. Šī deklarācija pasludināja 1940. gada 17. jūnija PSRS militāro agresiju kā starptautisku noziegumu, kā rezultātā vardarbīgi tika pārtraukta Latvijas valsts pastāvēšana, un atjaunoja Latvijas Republikas suverenitāti.

Deklarāciju pieņēma LPSR Augstākā Padome, kurā 1990. gadā tika ievēlēts 201 deputāts. Lai likumdevēji nobalsotu par deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” bija nepieciešams 2/3 no deputātu skaita atbalsts jeb 132 balsis. Deklarāciju sagatavoja un atbalstīja Latvijas Tautas frontes frakcija, pret bija Interfronti atbalstošie deputāti.

Ar 138 balsīm “par”, 0 “pret” (deklarāciju neatbalstošie deputāti balsojumā nepiedalījās) un 1 “atturas”, Augstākā Padome to pieņēma. Tika pasludināts pārejas posms no Latvijas Republikas Augstākās Padomes līdz Saeimas sasaukšanai.

Deklarācijas pieņemšanas laikā pie Augstākās Padomes ēkas (tagad Saeimas ēka) pulcējās liels neatkarības atbalstītāju pulks un deputāti pēc pozitīvā balsojuma tika ar sajūsmu sagaidīti Jēkaba ielā.

coloring.cool