LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-21°C
 
A A A

3. janvāra rītā tika sasaukta Ludzas, Ciblas, Kārsavas, Zilupes novadu apvienotā civilās aizsardzības komisijas ārkārtas sēde

Tika secināts, ka Ciblas, Kārsavas, Ludzas, Zilupes novados izveidojusies situācija elektroapgādē vērtējama kā kritiska. Pēc AS Sadales tīkls Austrumu reģiona Ludzas nodaļas ziņām, 3. janvārī tika konstatēti 24 pārrāvumi, kuru dēļ bez elektroenerģijas atrodas 3467 klienti.

Kopš 2010. gada 25. decembra dienesti sadarbojoties strādā pastiprinātā režīmā. Piekļūšanu pārrāvumu vietām apgrūtina D klases ceļu neapmierinošais stāvoklis.

1.janvārī AS “Sadales tīkls” izsludināja ārkārtas situāciju sadales elektriskajos tīklos. Vairāku iestāžu darbības nodrošināšanai pašvaldības ir izīrējušas ģeneratorus, taču pašvaldību finansiālās iespējas ir stipri ierobežotas, arī ceļu uzturēšanai paredzētie līdzekļi ir nepietiekami.

Ludzas novadā kritiska situācija izveidojusies Rundēnos, kur bez apkures un ūdens palicis viss ciemats. Bīstama situācija Pildas pamatskolā, jo ir risks apkures sistēmas aizsalšanai. Arī Nirzā daļa saimniecību joprojām paliek bez elektrības.

J. Vanags, AS Sadales tīkls Austrumu reģiona Ludzas nodaļas vadītājs, ar nožēlu secina, ka ieguldītais darbs pārrāvumu novēršanā ir riņķa dancis – salabojot vienu vietu, plīst nākamā. Gāžas koki, zari, attīrītā trase augstsprieguma līnijām ir par šauru (6,5 m).

Lauku ceļu stāvoklis ir smags. Lielākie autoceļi (A, B, C kategorija) ir iztīrīti, taču mazākie ir sniega aiznesumu pilni. Ar stihiju cīnās visi dienesti – gan VUGD, gan Latvijas autoceļu uzturētājs, gan AS Sadales tīkls, gan pašvaldība.

coloring.cool