LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 05. augusts
Osvalds, Arvils
Ludza
Intermittent clouds
15°C
 
A A A

26. marta Apaļā galda diskusijā…

Apalais_galds… par karsto ūdeni vasarā

Tas, vai Ludzas iedzīvotāji vasarā saņems karsto ūdeni, izlems viņi paši. Notiks aptauja, katrs varēs izteikt savu vēlmi. Situāciju noteiks vairākuma viedoklis. Lai varētu pamatot savu izvēli, ir jāzina, cik par to vajadzēs maksāt.

SIA „Ludzas apsaimniekotājs” informē, ka apsaimniekotājam nav nekādu tehnisku problēmu karsto ūdeni piegādāt.

Aprēķini 1 m3 karstā ūdens izmaksām: aukstais ūdens – 1,48 eiro; ūdens uzsildīšana – 3,74 eiro; kanalizācijas izdevumi – 1,62 eiro. Kopā tas sastāda 6, 48 eiro par kubikmetru. Tam jāpieskaita maksa par ūdens cirkulāciju iekšējos tīklos jeb zudumi iekšējos tīklos – vidēji ap 6,50 par kubikmetru. Tā nu iznāk, ka patērētājs par 1 kubikmetru karstā ūdens maksās 13,34 eiro. Tomēr nākošais saņemtais karstā ūdens kubikmetrs jau būs lētāks, jo zudumi samazināsies.

Tad nu jāizlemj, kas ir izdevīgāk. Viedokļi ir dažādi. Viena dzīvokļa īpašnieks jau ir izrēķinājis, ka viņam ūdens uzsildīšana boilerā izmaksā dārgāk – 19 eiro par kubikmetru, bet citam ir iegādāts jaunākās paaudzes boilers, kas darbojas daudz ekonomiskāk. Katrā ziņā izšķirties nebūs vienkārši.

Jārēķinās arī ar to, ka SIA „Ludzas Bio-Enerģija” vismaz vienu – divus mēnešus notiks rekonstrukcijas darbi, kad karsto ūdeni nevarēs piegādāt. Alīna Gendele ieteica tādā gadījumā rekonstrukciju veikt jūlijā, augustā.

Aprīlī jāveic aptauja, lai maijā varētu pieņemt galīgo lēmumu.

… par remontdarbiem

Jau pagājušajā gadā SIA „Ludzas apsaimniekotājs” izplānoja šās sezonas remontdarbus daudzdzīvokļu mājās. Atšķirībā no iepriekšējā perioda, šogad remontdarbi katrai mājai tiks veikti tikai par to summu, kas ir mājas uzkrājumā. Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz revidenta norādījumu. Apsaimniekotājs kā kompromisa variantu pieļauj, ka darbus veiks par summu, kādu mājas iedzīvotāji var uzkrāt šā kalendārā gada laikā, tas ir, – līdz 2015. gada 31. decembrim.

Darbus paredzēts veikt 24 mājās. Lielākoties tas ir jumtu, kāpņu telpu, dūmvadu, ūdensnoteku, lieveņu remonts.

Liepajas_21_jumtsSIA „Ludzas apsaimniekotāja” informācija: Būvdarbu – namu apsaimniekošanas iecirkņa plānotie darbi 2015. gadam

… par ūdens starpības pārrēķinu

Joprojām ir neskaidrības par ūdens patēriņa starpības apmaksu daudzdzīvokļu mājās. Vēlreiz tika atgādināts, ka gadījumā, ja mājai piegādāts mazāk ūdens nekā norādīts iesniegtajos skaitītāju rādījumos, tiks veikts pārrēķins. Tikai tas atspoguļosies nākamā mēneša rēķinā. Starpība tiks sadalīta proporcionāli ūdens patēriņa daudzumam dzīvokļos.

Iedzīvotāji aicināti mēneša pēdējā dienā precīzi fiksēt un nodot savu dzīvokļu skaitītāju rādījumus. Rādījumus var nodot arī elektroniski, pa telefonu. Sīkāka informācija SIA „Ludzas apsaimniekotājs” mājaslapā.

Vanda Žulina,

Svetlana Rimša

SIA “Ludzas apsaimniekotājs” foto: mājas Liepājas ielā 21 jumts

 

coloring.cool