LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 28. novembris
Rita, Olita, Vita
Ludza
Cloudy
-1°C
 
A A A

24. septembrī – Sirds veselības dienai veltīts pasākums

Atzīmējot Pasaules sirds dienu 24. septembrī, Ludzā tiks organizēta Sirds veselības diena. Pasākums notiks Ludzas Tautas nama mazajā zālē no plkst. 10:30 līdz 16:30. Pasākumā piedālīsies sertificēts ģimenes ārsts, kardiologs un ārsta palīgs.

Tēmas: “Sirds un asinsvadu slimību riska faktori un profilaktiskie pasākumi to mazināšanai”, “Paaugstināts asinsspiediens – cēloņi un ietekme uz veselības stāvokli”, “Insults, infarkts – atpazīšanas pazīmes un primārā profilakse”, SAS riska faktoru ekspress – noteikšana.

Kardiologs nolasīs lekciju par sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem un sirds un asinsvadu slimību profilaksi, ka arī visi dalībnieki noskatīs filmu par insulta un infarkta atpazīšanas pazīmēm.

Pasākuma laikā ģimenes ārsts un ārsta palīgs visiem dalībniekiem izmērīs asinsspiedienu, vidukļa apkārtmēru, ka arī noteiks pulsa frekvenci, ķermeņa masas indeksu, glikozes līmeni asinīs.

Visi dalībnieki, kuriem glīkozes līmenis asinīs būs lielāks par normas robežu, saņems bezmaksas glikometru cukura līmeņa noteikšanai mājas apstākļos, ka arī visi dalībnieki saņems vērtīgus padomus no speciālistiem sirds un asinsvadu riska faktoru mazināšanai. Dalībnieki saņems arī informatīvus materiālus par veselīgu dzīvesveidu, veselīgu uzturu, asinsspiediena noteikšanas dienasgrāmatas, ka arī citus informatīvus materiālus.

Informāciju sagatavoja

Aleksandrs Narnickis,

projektu vadītājs

Informācija publicēta 20.09.2017.

 

coloring.cool