LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Ludza
Clear
12°C
 
A A A

24. novembrī – Mazā biznesa diena

Uzņēmēji rosina turpmāk katra novembra trešo sestdienu atzīmēt savā kalendārā kā ‘’Mazā biznesa dienu’’ un ikvienu aicina īpaši atbalstīt mazos biznesus!
Latvija ir izcils paraugs uzņēmējdarbības aktivitātei – tik daudz jaunu reģistrētu uzņēmumu un darboties gribošu uzņēmēju nav nekur Eiropas Savienībā. Lai rosinātu ekonomisko aktivitāti, radošumu, uzņēmību cilvēkos, ir izveidojusies jauna iniciatīva „Atbalsti mazo biznesu!”. Tā rosina radīt vienu dienu gadā, kad izcelt tieši mikro un mazā biznesa sektora piedāvājumu patērētājiem, bet vidējie un lielie uzņēmumi aicināti atzīmēt labo sadarbību un piedāvāt izcilus partnerības nosacījumus saviem mazajiem piegādātājiem.
Kāpinot atbalstu maziem un vidējiem uzņēmumiem, uzņēmēji Elīna Egle un Kristaps Banga mudina visiem kopīgi iesaistīties un iedibināt tradīciju – Mazā biznesa dienu, kā arī šogad to atzīmēt 24.novembrī. Iniciatīva šogad Latvijā norisināsies publiska aicinājuma formā.
Ar 24.novembri iniciatīvas autori uzsāk darbu pie 2013.gada pasākumu kopuma un nākamās Mazā biznesa dienas rīkošanas Latvijā, lai  pēc gada Latvijā būtu liela svētku diena mazajiem uzņēmumiem un tiktu iesaistīts liels skaits Latvijas iedzīvotāju.
‘’Mēs ticam, ka mums izdosies gan uzņēmējus, gan patērētājus iedvesmot ar šo ideju. Mūsu mērķis ir izveidot ko līdzīgu, piemēram, Muzeju naktij – cilvēki vienā dienā mobilizējas un izrāda īpašu atbalstu mazajiem uzņēmējiem,” saka viens no pasākuma organizatoriem Kristaps Banga.
Iniciatīvas autori, kopā ar sadarbības partneriem vēlas vērst sabiedrības uzmanību uz mazās (t.sk. mikro) uzņēmējdarbības sektora nozīmi uzņēmumu saimnieciskās darbības ikdienā un ietekmēt patērētāju rīcību, izvēloties mikro un mazo uzņēmumu preces un pakalpojumus. Katru gadu novembra trešajā sestdienā būs iespējams sabiedrībai uzzināt vairāk par mazajiem uzņēmumiem, kuri atrodas tuvumā dzīves vietai un izvēlēties to produkciju un pakalpojumus, kā arī gūt paši iedvesmu sava biznesa uzsākšanai.
Mazajiem uzņēmumiem būs iespēja dalīties pieredzē, lai kļūtu par sadarbības partneriem vidējiem un lielajiem uzņēmumiem, pilnveidojot kontaktus un sadarbības partneru loku. Savukārt lielajiem un vidējiem uzņēmumiem iniciatīvas ietvaros būs iespēja runāt par mazajiem sadarbības partneriem, izcelt labākos un nozīmīgākos piemērus viņu uzņēmējdarbības nodrošināšanā, kā arī sniegt atbalstu mazajiem uzņēmumiem, to piedāvājot informācijas vai konsultācijas, kā arī pakalpojumu un produktu veidā.
Šī ir sabiedriska, bezpeļņas iniciatīva un viss ir atkarīgs tikai no pusēm, kas vēlas iesaistīties un atbalstīt iniciatīvas ideju. Iniciatīvas pamatā ir ASV īstenotā prakse jau vairāku gadu garumā, kad patērētāji un lielie uzņēmumi tiek aicināti veltīt īpašu uzmanību mazam biznesam. Šajā dienā pieaug mazo uzņēmumu atpazīstamība, apgrozījums un lielie uzņēmumi īsteno īpašus pasākumus mazajiem piegādātājiem.

Informācija par MVU sektoru:
Vairāk kā 99%  no Latvijas tautsaimniecības struktūras veido mikro, mazie un vidējie uzņēmumi. Šie uzņēmumi arī nodarbina vairākumu Latvijas iedzīvotājus, sniedz pakalpojumus un ražo produktus vidējiem, lieliem – tautsaimniecības struktūru uzturošiem uzņēmumiem, sadarbojoties kā atbildīgi partneri. Mikro un mazie uzņēmumi ir viens no galvenajiem aspektiem jaunu darba vietu radīšanā un nodarbinātības veicināšanā, tādā veidā būtiski ietekmējot arī ekonomisko situāciju valstī.


Informāciju sagatavoja:
Kristaps Banga un Elīna Egle
E-pasts: [email protected]
Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/AtbalstiMazoBiznesu

coloring.cool