LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 22. oktobris
Irīda, Īrisa
Ludza
Mostly cloudy
7°C
 
A A A

23. jūnijā Ludzas pilskalnā godam nosvinēta Lielā Latgaļu tirgus 10 gadu jubileja

Svētki bija izdevušies, prieka pilni, un diena pagāja lustīgā un jaukā atmosfērā. Kopā pilskalnā sapulcējušies vairāk kā 65 tirgotāji un mājražotāji, kas kuplajam apmeklētāju skaitam piedāvāja dažnedažādas preces un labumi: sākot ar krāšņām tautiskām segām, jostām un lakatiem, pītiem groziem, māla vāzēm un svečturiem, adījumiem, lina kleitām, visdažādākajām rotām, koka izstrādājumiem, porcelāna krūzēm, latgaliešu grāmatām un beidzot ar tradicionālo mājas sieru, alu un gaļu svētku galdam.

Tika pīti vainagi, kaltas monētas, siets Jāņu siers, stāstīts par ārstniecības augiem, dziedātas dziesmas un pūstas taures. Taču lielāko prieku radīja satikšanās ar sen neredzētiem draugiem un paziņām. Uz Lielo Latgaļu tirgus jubileju bija sabraukuši viesi no četriem citiem Latvijas dižtirgiem – Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Rīgas. Sveicienus atveda arī vācu, lietuviešu un baltkrievu draugi; polockieši atveda skatītājiem aizraujošu teātra izrādi. Spēlēja Ludzas orķestris, priecēja Isnaudas un Ludzas Tautas nama folkloras kopas, skaistas bija Arņa Slobožaņina dziedātās dziesmas.

Bērnus vizināja Ciblas meiteņu zirdziņi, varēja mērīt latgaļu karavīru ietērpu, uzlaikot senos tērpus, lipināt māla svilpauniekus un podiņus, samīļot jēriņu un spēlēt spēles.

Pasākums sniedza daudz prieka enerģijas un svētku sajūtas – gaidīsim nākošā gada Lielo Latgaļu tirgu 2019. gada 22. jūnijā, kas paies Kulinārā mantojuma zīmē, kad uz pilskalnu sabrauks daudzi pavāri rādīt savu tradicionālo ēdienu gatavošanu ne vien no Latgales, bet arī no Lietuvas un Baltkrievijas!

Rakstu sagatavoja Ludzas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte

Foto: Edmunds Kadakovskis

Pasākuma fotogrāfijas ir pieejamas arī šeit – galerijā “Lielais Latgaļu tirgus 2018”.

coloring.cool