LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-19°C
 
A A A

21. 12. 2009. Ludzas novada pedagogi saņem mērķstipendijas

Ludzas novada pašvaldības 48 pedagogi (Ludzas pilsētas ģimnāzija, Ludzas 2. vsk., Nirzas p-sk., Ludzas pilsētas 4.PII Pasaciņa) saņem atbalstu Eiropas Sociālā fonda projekta “Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” 3. aktivitātē “Pedagogu novērtēšanas sistēmas ieviešana un tālāka attīstība, veicinot izglītības iestādē strādājošo pedagogu profesionālās karjeras attīstību, efektīvu pedagogu profesionālās pilnveides praksi, kā arī nodrošinot nepieciešamās zināšanas, prasmes un pieredzi novērtēšanas sistēmas ieviešanai un izglītības kvalitātes paaugstināšanai”.

Jāatzīmē, ka tā nav piemaksa pie darba algas, bet nopietns, laikietilpīgs un radošs katra pedagoga darbs, par kuru skolotājs saņem mērķstipendiju Ls 100 apmērā mēnesī. Skolotāji veido portfolio, mācību procesa laikā savstarpēji piedaloties cita pedagoga mācību stundās, sniedzot izvērtējumu un priekšlikumus mācību procesa kvalitātes uzlabošanai. Pašnovērtējums un kolēģu novērtējums, aprakstot un izvērtējot darba rezultātus, balstoties uz izglītības iestādes līmeni, pozitīvi ietekmēs mācību procesu izglītības iestādē un uzlabos skolēnu mācību sasniegumus.

Pirmais posms ilgs 4 mēnešus, novērtēšanas komisija pieņems lēmumu par katra projektā iesaistītā pedagoga kvalifikācijas kategoriju. Pēc šī termiņa beigām novada pedagogu atlases komisija izsludinās jaunu pedagogu pieteikšanos projektam. Skolotāji, kas veiksmīgi būs izpildījuši pirmās kārtas uzdevumus,ir gatavi pieteikties iespējai arī projekta otrajai kārtai. Projektu koordinē Ludzas novada pašvaldības Izglītība, kultūras un sporta nodaļas vadītāja S. Gutāne.

coloring.cool