LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

2011.gada 23.jūlijā notiks tautas nobalsošana par 10.Saeimas atlaišanu

2011.gada 30.maijā Centrālā vēlēšanu komisija, pamatojoties uz Valsts prezidenta Valda Zatlera 2011.gada 28.maija rīkojumu Nr.2 “Par Saeimas atlaišanas ierosināšanu”, izsludināja tautas nobalsošanu par 10.Saeimas atlaišanu. Tautas nobalsošana šajā jautājumā notiks sestdien, 2011.gada 23.jūlijā.
Tautas nobalsošanā vēlētājiem būs jāatbild uz jautājumu “Vai Jūs esat par 10.Saeimas atlaišanu?”. Iespējamie atbilžu varianti tautas nobalsošanas zīmē būs “par” vai “pret”. Šāds jautājuma formulējums izriet no likuma “Par tautas nobalsošanu un likuma ierosināšanu”, kura 14.pants nosaka, ka balsošanas zīmē ierakstāms tautas nobalsošanai nodotais priekšlikums, kā arī vārdi “par” un “pret”.
Tautas nobalsošanas dienā, 23.jūlijā, balsošanas iecirkņi vēlētājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 22.00. Vēlētāji balsot varēs jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs, vēlētāju reģistrs netiks lietots.
Lai nodrošinātu, ka katram vēlētājam ir tikai viena balss, vēlētāja pasē izdarīs atzīmi par dalību tautas nobalsošanā.
Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu iecirknī, būs iespēja pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Balsošanai vēlētāju atrašanās vietā jāpiesakās no 2011.gada 13.jūlija līdz 23.jūlijam.
Atbilstoši Satversmei 10.Saeima būs atlaista, ja tautas nobalsošanā par Saeimas atlaišanu nobalsos vairāk nekā puse no tiem vēlētājiem, kuri piedalīsies tautas nobalsošanā. Šajā gadījumā būs jāizsludina jaunas Saeimas vēlēšanas, kurām jānotiek ne vēlāk kā divus mēnešus pēc Saeimas atlaišanas.