LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

14. aprīlī svinēsim “Atvasaras” dzimšanas dienu

Ludzas Tautas nama senioru deju kolektīvs “Atvasara” svin savu 30. dzimšanas dienu. Šim nozīmīgajam notikumam par godu dejotāji sagatavoja uzvedumu, ko plašajai publikai piedāvās šosestdien, 14. aprīlī, plkst. 18:00 Ludzas Tautas namā.

Ludzas senioru deju kolektīva “Atvasara” dibināšana notika 1987. gada oktobrī, kad pirmie kopā sanāca Irēna Novika, Gunārs Kandats, Ļuba un Jāzeps Šantari. Pirmā kolektīva vadītāja Irēna Novika pati darināja kolektīvam daļu no tautas tērpiem un arī karogu.

1996.-1997.gadā kolektīvu vadīja Aija Andersone. Kopš 1998. gada septembra un līdz šim brīdim tā vadītāja ir Sarmīte Stapule. 2007.-2008.gadā “Atvasara” darbojās Ļubas Šantares vadībā.

1998.gadā XII Deju svētkos “Atvasarai” bija tas gods atklāt Latgales deju programmu un vienai uz lielā Daugavas stadiona nodejot Ilmāra Dreļa deju “Latgales kāzu goda solis”.

Kolektīvs ir piedalījies neskaitāmos pašmāju koncertos, novada un republikas skatēs, visos Latvijas Dziesmu un Deju svētkos, kā arī gandrīz visos senioru deju kopu salidojumos. “Atvasara” ar Sarmītes Stapules horeogrāfijām piedalījās jaunrades deju konkursos, savu raito soli ir rādījusi daudzās Latvijas pilsētās, Vācijā un Lietuvā. Arī deju skatēs kolektīvs iegūst augstu novērtējumu savā deju grupā.

“Atvasara” dejo dažādas dejas, bet vislabāk piestāv un patīk dejas, kam pamatā ir latgaliešu tautasdziesmas. Visi kolektīva dejotāji izceļas ar savu azartisko dejotprieku, mīlestību pret tautas deju un mīlestību pret dzīvi. Kolektīva “odziņa” ir 2013. gadā izveidotā dejotāju savākto seno recepšu grāmata “Doncōtōju receptu būrtneica”.

Par ieguldījumu novada kultūrvides veidošanā, Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā Ludzas novada domes deputāti nolēma apbalvot Ludzas Tautas nama senioru deju kolektīvu “Atvasara” ar Atzinības rakstu un 250 EUR naudas balvu.

Svetlana Rimša,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

coloring.cool