LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-19°C
 
A A A

Vasaru pavadot, Ludzā skan rokfestivāls

Vietējais rokmūzikas festivāls „LITTLE ROCK” Ludzā ir  tradīcija, ko BJC jaunieši iesākuši jau pirms vairākiem gadiem. Pagājušajā vasarā  un arī šogad  pasākums tiek rīkots uz āra skatuves laukumā pie pašvaldības. To organizē Ludzas novada pašvaldība, Tautas nams un  BJC.

Festivālā piedalījās 4 grupas no Latgales.

Ludzāniešiem vispazīstamākais kolektīvs  ir mūsu pašu grupa „Fenikss”, kas izveidojusies  astoņdesmito gadu beigās,  bet vislielāko popularitāti  ieguvusi  Atmodas laikā. „Fenikss” uzstājies tādos slavenos festivālos kā „Liepājas dzintars”, Latgales TV mūzikas festivāls, „Durvis”, piedalījies leģendārajā Mikrofona aptaujā, Ludzāniešu dziesmu teksti ir gan krievu, gan latgaliešu, gan angļu valodā. Grupas līderis ir Aleksandrs Cunskis. Sastāvs laika gaitā ir mainījies. Grupa izpildīja savas komponētās dziesmas ar V. Dzērvinieka, M. Andžānes, A. Barto un A. Kondratjeva vārdiem.

Jau pagājušajā gadā Ludzā dziedāja kaunatiešu grupa „Gandreiž 10nīkā”, kas ir salīdzinoši jauns kolektīvs, sācis uzstāties 2013. gadā. Kaunatieši spēlē savas dziesmas, kas liek ar humoru un ironiju palūkoties uz  pašreizējo dzīvi laukos. Nosaukumi runā paši: „Speizdeiguos acis”, „Cīma pankroks”, „Motobloks”. Grupas līderis ir ģitāru meistars Jānis Kuzminskis. Viņš visbiežāk  ir arī dziesmu tekstu un mūzikas autors. Nupat pabeigts darbs pie grupas debijas albuma.

Jauns kolektīvs ir Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas skolas džeza ansamblis, kas pastāv  tikai divus gadus, bet ir jau kļuvis par laureātu vairākos konkursos, kā „Ventspils Groove”, „Rojas ritmi”. Ansamblis aktīvi koncertē Rēzeknē un citur Latgalē.

Grupa „Jauda” nāk no Līvāniem.  Tajā spēlē trīs muzikāli puiši ar lielu skatuves pieredzi. Vienā grupā viņi apvienojās 2016. gadā. Atpazīstamību grupa ieguva pēc uzstāšanās festivālā „Bildes 2016”. Pēc tam „Jauda” izveidoja savu koncertprogrammu  un sāka aktīvi uzstāties. Pašlaik tiek ierakstīts  jauns albums.

Puiši dzied pašu grupas mūziķa Gata Pastara sacerētās dziesmas.

Pasākuma organizators Arnis Krancāns ir gandarīts par pasākumu. Tas esot izdevies. Un klausītāju bijis vairāk nekā pērn. Pēc koncerta grupas, kas piedalījās, pauda ieinteresētību arī nākamreiz ierasties uz festivālu „LITTLE ROCK” Ludzā.

Informāciju sagatavoja

Vanda Žulina

Svetlanas Rimšas foto

Vairāk fotomirkļu no pasākuma – galerijā

coloring.cool