LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 01. augusts
Albīna, Albīns
Ludza
Mostly cloudy
25°C
 
A A A

1. augusta Neptūna svētku programma

Ludza – Latvijas vecākā pilsēta 5 ezeru ielokā ir ne tikai ludzāniešu mīlēta, bet arī iecienīts tūristu ceļojumu galamērķis Zilo ezeru zemē. Šajā ar kultūrvēsturi un tradīcijām bagātajā pierobežas pilsētiņā pārrobežu programmas “Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2007.-2013.gadam”projekta “Uz ūdens resursiem balstītā kopējā tūrisma piedāvājuma radīšana Latgalē un Utenas apgabalā” (“WaterJoy”) ietvaros tiek veidoti jauni ar atpūtu pie ūdeņiem saistīti piedāvājumi – labiekārtotas 3 atpūtas vietas Mazā Ludzas ezera krastos: atpūtas vieta pie muzeja, jau veloprojekta ietvaros izveidotā vieta pie ebreju kapiem Soikāna ielā 22 un pludmale Zaldātu Radziņā, kas ir iemīļota pilsētnieku atpūtas vieta. Tieši Radziņā ir paredzēti vērienīgākie darbi, lai sakārtotu teritoriju, izlīdzinot negludumus un bedres, labiekārtotu pašu pludmali, iekārtotu laipas laivām ,makšķerniekiem, nelielu baseiniņu pašiem mazākajiem peldēt gribētājiem, izveidotu jaunus sporta laukumus volejbolam un pludmales futbolam, nelielu estrādi pasākumiem, jaunas atpūtas mēbeles, lapenes, tualetes, pārģērbšanās kabīni. Kā jau parasti lielos projektos notiek, apstiprinājumu, iepirkumu un līgumu procedūras ievelkas un darbu realizēšanas laiks sakrīt ar nepiemērotāko laiku, mums patiešām ir ļoti žēl, ka siltajā laikā ludzāniešiem būs ierobežotas atpūšanās iespējas radziņa pludmalē. Taču lūdzam būt iecietīgiem un pieciest neērtības, varbūt izmantojot arī citas peldvietas, jo pēc darbu beigšanas mums būs lieliska atpūtas vieta un darbi neievilksies ilgu laiku.

Projekta rezultātā par projekta līdzekļiem taps daudzas labas lietas – oriģināls pilsētas iepazīšanas maršruts ekskursijā pa pilsētas ezeriem, pilsētas karte un pirmo reizi arī ceļvedis, un ludzāniešiem un viesiem no Latgales novadiem, Lietuvas, Krievijas, Vācijas, Baltkrievijas arī skaists pasākums Neptūna svētki, kas ir sena Ludzas tradīcija un kuru vēlamies atjaunot vēl daudzkrāsaināku. 1.augustā Mazā Ludzas ezera piekrastē (Peldu ielā 21), Zaldātu radziņā, jaunajā, par projekta līdzekļiem labiekārtotajā atpūtas vietā, pulcēsies ludzāniešu ģimenes ar bērniem uz tikšanos ar Ludzas ezeru valdnieku Neptūnu ar pavalstniekiem.

Neptūns ar svītu Zaldātu radziņa pludmalē ieradīsies ar jauno plostu un laivām pāri ezeram un atklās pasākumu 11.00 un aicinās atraktīvi darboties pasākuma aktivitātēs. Svētki pilsētā būs sākušies jau 4.00 ar makšķernieku sacensībām Lielajā Ludzas ezerā, 9.00 no rīta ar Zaļo tirdziņu Ludzas amatnieku centrā. Pēc atraktīvas programmas Zaldātu radziņa jaunajā pludmalē- ģimeņu jautrajiem startiem uz piepūšamajām atrakcijām, pludmales volejbola un futbola turnīriem, orientēšanās sacensībām mazajā ezerā un visbeidzot netradicionālu peldlīdzekļu parādes, pilsētas parka estrādē mūzikas pasākums “Taiseits Latgolā” noslēgs svētku dienu ar Latgales un Ludzas instrumentālo grupu uzstāšanos un balli vakarā. Ludzāniešiem šajā dienā notiks kapusvētki Ludzas kapos- 14.00 -16.00

coloring.cool