LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-20°C
 
A A A

08. 12. 2009.Pabeigti Jelgavas ielas rekonstrukcijas darbi

Apritējis apaļš gads, kopš tika uzsākts darbs pie Jelgavas ielas rekonstrukcijas. Darbs veicās raiti, bez aizķeršanās un šī gada 8.decembrī Jelgavas ielas posms no Dagdas ielas līdz Stacijas ielai nodots ekspluatācijā.

Jelgavas ielas rekonstrukcija tika veikta Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansētā projekta “Satiksmes organizācijas uzlabojumi Ludzas pilsētā” ietvaros. Projektam tika izvirzīts mērķis – veikt satiksmes organizācijas uzlabojumus Ludzas pilsētā, rekonstruējot Jelgavas ielu posmā no Dagdas ielas līdz Stacijas ielai.

Mērķa sasniegšanai tika plānotas vairākas aktivitātes, kuras projekta realizācijas gaitā tika īstenotas: izbūvēta brauktuve un māju iebrauktuvju pieslēgumi, ierīkots gājēju celiņš, izbūvēta lietus ūdens kanalizācija, ierīkots apgaismojums, kā arī uzstādītas jaunas ceļa zīmes un uzklāts ielas horizontālais apzīmējums. Veicot būvdarbus, notika arī atkāpes no plānotā – koriģēti brauktuves seguma konstrukcijas un ietves izbūves darbu apjomi, uzbūvēta atbalsta siena, uzstādītas pastāvīgā ceļa barjera un papildus ceļa zīmes. Darbus veica uzņēmums SIA “Ludzas apsaimniekotājs”.

Tagad jau var droši apgalvot, ka projekta izvirzītais mērķis ir sasniegts. Ar Jelgavas ielas rekonstrukciju ir panākta šīs ielas pārveidošana par pilsētas centra apbraucamo ceļu, samazinājies vidējais pilsētas šķērsošanas laiks, radīta satiksmes dalībnieku laika ekonomija un samazinātas automobiļu autokilometru izmaksu. Par to liecina aptaujātie ceļa lietotāji, kas labprāt izmantoja Jelgavas ielu arī tās rekonstrukcijas laikā.

Projekts realizēts par kopējo summu LVL 344 487,56, no tām: ERAF līdzfinansējums LVL 292 814,43, valsts finansējums LVL 25 836,56 un pašvaldības budžeta finansējums LVL 25 836,57.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Rimša

projekta koordinatore

Tālr. 65707411

coloring.cool